Színes köntösbe öltözött Zalaegerszegen az Alsóerdő. Egyik leglátogatottabb legfestőibb része a történelmi múlttal büszkélkedő Aranyoslap. Az őszi napsütésben sokan figyelték a forrás körüli, több hétig tartó nagy munkát.
A Zalaegerszegi Erdészet dolgozói felújították a forrást és környékét. A tönkretett dréncsöveket kicseréltek, friss kavicságyat készítettek, kitisztították a gyűjtő kutakat és új pihenő padokat készítettek a forrás támfalának oldalára. Az eddigi rideg beton támfal a környezettel jobban harmonizáló festést kapott.
Ezzel kapcsolatban megkerestük a Zalaegerszegi Erdészet vezetőjét, Nagy László erdészeti igazgatót, aki így nyilatkozott:
- Az erdészet mindig fontosnak tartotta hogy a kezelése alatt álló területeken, a legszebb, a természetszerető nagyközönség által leglátogatottabb tájain, a közjóléti és természetvédelmi erdőkben a korábban létrehozott létesítményeket fenntartsa és felújítsa.
Az erdészet évente 7-8 millió forintot fordít közjóléti célokra, ami főképpen az állapot fenntartására elegendő, felújításra csak szerényebb összegek jutnak. A közjóléti pénz főleg az Aranyoslapi forrás, Azáleás völgy és a Csácsi Arborétum karbantartására, kaszálására, felújítására hasznosul.
A jelenlegi munkát követően a későbbiekben még padokat, asztalokat állítunk fel és díszfákat, cserjéket ültetünk a forrás közelében.
Az Aranyoslap körüli Alsóerdő a maga 220 hektáros területével a város legnagyobb zöldfelületének számít, ahol természetes felújítás folyik, természetszerű erdőgazdálkodást folytatunk. Nincs tarvágás - fejezte be Nagy László.
A forrás igen értékes várostörténeti és erdőtörténeti emlékhely. A zalavári konvent által kiadott, 1381. augusztus 24-én kelt oklevélben szerepel az Aranyoskút nevű forrás és Egerszeg. A Zala Megyei Levéltárnak ez a legrégibb oklevele melyben a város neve szerepel.
Az említett oklevélben Aranyoslaptól keletre és nyugatra értékes erdőtörténeti adatokat olvashatunk, melyből következtetni tudunk az akkori faállományra, mely hársfa, tölgyfa, cserfa, vadkörte, bükkfa volt.
A későbbi évszázadokban a híres húsvéti határjárás alkalmával mindig itt pihentek meg a határjárók.
Az igen elhanyagolt, bozótos, szemetes területet a Zalaegerszegi Erdészet alakította át szép kiránduló és emlékhellyé.
Az ősz által ezer színbe öltöztetett, csodálatos természeti környezetben lévő forrás és környéke várja a kirándulókat. Szakács László