Az első évben egy, a másodikban kettő, a harmadik évben (2012-ben) hárommillió euró lesz a magyar hozzájárulás.
A kormányfő elmondta, hogy az állam-, illetve kormányfők abban állapodtak meg: a szolidaritás kifejezéseként mind a 27 uniós tagország tesz valamilyen összegű vállalást.
Az unió a három szóban forgó esztendőben összesen 7,2 milliárd euróval kész támogatni a fejlődő országokat, de - hangsúlyozta Bajnai Gordon - a felajánlások feltételesek abban az értelemben, hogy a koppenhágai klímavédelmi ENSZ-konferencián meg kell mutatkoznia mások erőfeszítési készségének is.
"Európa az élen jár, viszi a zászlót, de nem érezzük, hogy mindenki követne" - jegyezte meg a magyar miniszterelnök. Elképzelhetőnek nevezte, hogy a jövő hét második felében csúcsszinten záruló koppenhágai értekezlet mentén az EU-országok vezetői még egy csúcstalálkozót tartanak a dán fővárosban, ahol véglegesítik vállalásaikat.
Bajnai: Magyarország hatmillió euróval támogatja a fejlődők klímavédelmét (MTI)
- Főszerkesztő
- Hírek
- Találatok: 693
Brüsszel - Magyarország összesen hatmillió euróval támogatja a fejlődő országok éghajlatvédelmi erőfeszítéseit a 2010-2012 közötti három évben - közölte Bajnai Gordon miniszterelnök pénteken Brüsszelben, az EU csúcstalálkozója után.


