2015. április 13. - A Csóványosi kilátó átadása után újabb mérföldkőhöz és egyben lassan a végéhez érkeznek az Ipoly Erdő Zrt. fejlesztései.
Várhatóan már májustól kipróbálhatóak lesznek a Katalinpusztai Kirándulóközpont új élményelemei és a somoskői vadaspark fogadóközpontjának szolgáltatásai.
Az utolsó simítások, ugyanakkor talán a legnagyobb gondosságot igénylő munkák zajlanak az ÉMOP-2.1.1/B-12-2012-0025 kódszámú, Nyugattól-keletig a nógrádi erdőkben, az Ipoly Erdő Zrt. komplex ökoturisztikai fejlesztése című pályázati projekt megvalósításának végéhez közeledve. A Katalinpusztai Kirándulóközpontban történt és a Karancs-Medves vidéki fejlesztések új elemei várhatóan már májusban üzemelhetnek.
A Naszály-hegy lábánál évekkel ezelőtt kialakított, és 2012-ben „Az év ökoturisztikai látogatóközpontja" címet elnyert Katalinpusztai Kirándulóközpont új fejlesztései eredményeképpen a látogatókat európai színvonalú parkoló fogadja majd, ahonnan kerti kisvasúttal, alagúttal tarkított izgalmas úton haladva közelíthető meg a kirándulóközpont. Már készül az a 6x4 méteres látványtérkép, amelyen akár megtervezhetjük a túraútvonalunkat is, hiszen fel lesznek tüntetve rajta a Börzsöny és Nógrád megye kulturális, turisztikai látnivalói is. Ezzel együtt felépül a tavaly ősszel felújítva átadott Csóványosi kilátó kicsinyített mása is. A kirándulóközpont eddigi, sokak által kedvelt kínálata mellett egy kétoldalú piramissal is bővülnek a játéklehetőségek. Mindezek mellett az Ipoly Erdő Zrt. saját erőből bővíti a szálláskapacitást is. A 35 fős erdei iskolai szállás mellett 5 szobás turistaszállást is létrehoznak.
A Karancs-Medves vidéken, a Somoskői vadaspark szomszédságában felépült fogadóközpont létesítményeivel és szolgáltatásaival a vendégek kulturált fogadását és tartalmas időtöltését szolgálja. A fejlesztés célja, hogy az eddigi vadaspark a jövőben kirándulóközpont szerepet töltsön be, ahol elsősorban a fiatal korosztály, valamint a családok megismerik a tájegység természeti értékeit, állat-és növényvilágát, a várakat, tanösvényeket, geológiai és egyéb kulturális, történelmi értékeket. A fogadóközpontban egy főépület, kisállatsimogató és gazdasági épületek kaptak helyet. A főépületben közösségi és információs tér, továbbá szálláshelyeket és vizesblokkokat is kialakítottak.
Az Ipoly Erdő Zrt. által kezelt területekhez tartozik Nógrád megye természeti értékeinek, látnivalóinak jelentős része. A Társaság főtevékenysége az erdő- és vadgazdálkodás, illetve az erdőgazdálkodással összefüggő szolgáltatások, mindemellett azonban kiemelten foglalkozik az erdő közjóléti szerepével. Tevékenysége során arra törekszik, hogy a természetet felkereső vendégek tartalmasan, ugyanakkor felelősségteljesen tölthessék el szabadidejüket. Ezért indult el a katalinpusztai, csóványosi, és somoskői beruházás is, amelyek összesen 358.552.228 Ft európai uniós támogatás segítségével valósulnak meg.
A Börzsöny és Cserhát további kirándulóhelyeiről és minőségi szálláshelyeiről a http://www.erdeikirandulasok.hu vagy a facebook.com/ipolyerdozrt oldalon tájékozódhatnak az érdeklődők.