2023. szeptember 11. - Az Európai Bizottság Erdészeti és Erdészeti Stakeholder Platform szakértői csoportjának első ülésére 2023. szeptember 11-én került sor.
Az ülésen a megvitatott témák között szerepelt a talajfelügyeleti törvény; KAP és erdészet; Irányelvek az ÁFSZ-ről, az ős- és öregerdőkről, a biodiverzitás-barát erdősítésről, újraerdősítésről és faültetésről, valamint a természetközeli erdőgazdálkodási gyakorlatokról. A CEPF örömmel járul hozzá az európai erdőtulajdonosok érdekeinek képviseletéhez. Az erdészettel és parafával foglalkozó civil párbeszédcsoport, valamint az erdővel és természettel foglalkozó munkacsoport tudására és tapasztalataira építve az Európai Bizottság új szakértői csoportot hozott létre „Erdészeti és erdészeti érdekelt felek platformja” néven. Ezt a platformot azért hozták létre, hogy szakértelmet biztosítsanak az Európai Bizottság szolgálatai számára. Elsődleges célja az erdőkkel és az erdészettel kapcsolatos kérdések széles körének kezelése, különös tekintettel az EU 2030-ig szóló új erdészeti stratégiájának végrehajtására, a szakpolitikák kialakítására és annak nyomon követésére, tapasztalatok és jó gyakorlatok megosztása, beleértve a fenntartható erdőgazdálkodással kapcsolatosakat is. A platform fő feladata, hogy segítse a Bizottságot a meglévő uniós jogszabályok, programok és politikák végrehajtásában, valamint elősegítse a tagállamokkal való koordinációt és elősegítse a véleménycserét.
Az Erdészeti és Erdészeti Érdekképviseleti Platform első ülésére 2023. szeptember 11-én került sor, amelyen számos fontos témát tárgyaltak, többek között: Javaslat a talaj megfigyeléséről és ellenálló képességéről szóló irányelvre; A KAP 2014–2022-es vidékfejlesztési programja szerinti erdészeti intézkedések végrehajtásának jelenlegi állása; Erdők és erdészeti beavatkozások a 2023–2027 közötti időszakra szóló új KAP stratégiai tervekben; A Bizottság Útmutatója az erdei ökoszisztéma-szolgáltatások állami és magánfizetési rendszereinek kidolgozásához; és A Bizottság iránymutatásai az elsődleges és öreg erdőkre, a biodiverzitás-barát erdősítésre, újraerdősítésre és faültetésre, valamint a természetközeli erdőgazdálkodási gyakorlatokra vonatkoznak. A CEPF főtitkára, Fanny-Pomme Langue asszony és a CEPF több, különböző országokat képviselő tagja lehetőséget kapott arra, hogy részt vegyen a találkozón, és megosszák véleményüket a releváns témákról. A CEPF nagyon örül, hogy tagja lett ennek a szakértői csoportnak, amely lehetővé teszi számára, hogy aktívan részt vegyen és az európai erdőtulajdonosok megosztásával hozzájáruljon. Az Erdészeti és Erdészeti Érdekelt Felek Platformjával kapcsolatos további információkért látogasson el az Európai Bizottság weboldalára