2026. január 8. - Orvvadászattal gyanúsítható férfit állítottak elő a rendőrök január 7-én kora délután Vésztőről.
Az intézkedés előzménye az volt, hogy két rendőr Okány külterületén meglátott két őzet, az állatok éppen feléjük menekültek – írja a rendőrségi portál.
Bár a testvérpár nem volt szolgálatban, figyelték az űzött vadakat, és feltűnt nekik, hogy az állatok mögött jött egy platós kocsi, a jármű mellett pedig gyalogolt egy ember és vele volt egy agár is. Ekkor azonban a gyalogos a kutyával az autóba szállt, és elhagyták a területet. Gyanús lett nekik az ügy.
Az egyik rendőr követte őket, és Vésztőn, ahol megálltak, kérdőre vonta az eb gazdáját. Ő tagadta, hogy jogosulatlanul vadászott, de a másik rendőr a helyszínen maradt, és talált két elejtett őzet. Közben a vésztői rendőrőrs parancsnoka, illetve a sarkadi bűnügyi forrónyomos szolgálat is bekapcsolódott a történtek körülményeinek tisztázásába, és előállították az agár gazdáját.
A sarkadi rendőrkapitányság a vésztői férfi ellen orvvadászat, valamint lopás kísérlet bűntettek megalapozott gyanúja miatt eljárást indított.


