2014. július 14. – 2010-ben jelent meg Heinrich Reininger A Szálalás elvei című szakkönyv a HM Budapesti Erdőgazdaság Zrt kiadásában.
Ennek híre eljutott Erdélybe is, ahol az ottani magyar szakemberek elkezdték keresni a kapcsolatot a kiadóval és Keresztes György szerkesztővel.
A keresés sikerrel járt, így négy évvel később létre jöhetett egy regionális konferencia A fenntartható erdőgazdálkodás lehetőségei Székelyföldön címmel.
A Parajdi Magánerdészeti Hivatal szervezésében 2014. július 16-án és 17-én kétnapos gyakorlati bemutatóra és elméleti tanácskozásra kerül sor a sóvidéken.
A Parajdi Magánerdészeti Hivatal részéről Kis Dénes erdészetvezető megnyitóját követően a bevezető előadást Szász Jenő, a Nemzetstratégiai Intézet elnöke tartja Erdő- és vadgazdálkodási hálózatépítés a Kárpát-medencében címmel.
Erdőgazdálkodási és vadgazdálkodási kilátások Székelyföldön a fenntarthatóság jegyében címmel dr. Melles László, a Székelyföldi Erdőgazdák és Erdőgazdálkodók Szövetsége elnöke tart előadást.
Keresztes György témája: A fenntartható erdőgazdálkodás feltételei és lehetőségei, az erdei életközösségek ökológiai egyensúlyának fontossága szempontjából.
Dr. Náhlik András egyetemi tanár, rektorhelyettes (NymE) A fenntartható vadgazdálkodás feltételei és lehetőségei, különös tekintettel az állandó erdőborítás igényére címmel tart előadást.
A Nagyküküllő Közbirtokossági Szövetség elnöke, Tamás László a Székely Közbirtokosságról, mint közösségi vállalkozásról beszél.
Varga Béla, a Pro Silva Hungaria örökös tiszteletbeli elnöke A folyamatos borítást biztosító erdőgazdálkodás, mint a fenntartható erdőgazdálkodás legjobb (és leggazdaságosabb) formája címmel tart előadást.
Dénes Károly, a PSH elnökségi tagja pedig Örökerdő-gazdálkodás a magánerdőben címmel értekezik.
Siffer Sándor erdőfelügyelő (NÉBIH Erdészeti Igazgatóság Erdőtervezési és Természetvédelmi Osztály) A folyamatos erdőborítás fenntartásának lehetőségei hatósági szemmel című előadásában a szakigazgatás szempontjait világítja meg.
Ez az előadás azért is lesz érdekes a helyi szakembereknek, mert a szálalás gyakorlati bevezetését, megvalósítását elsősorban a romániai erdészeti hatóság akadályozza. Ez ismerős helyzet a magyarországi szakemberek előtt, hisz’ a korábbi erdőtörvény nem tette lehetővé az anyaországban sem ennek az erdőkezelési módnak a bevezetését.
Az előadásokat terepi bemutató előzi meg a Parajd környéki erdőkben.