A Csongrád Megyei Vadászkamara 2007. év során – formabontó törekvésképp – olyan helyen rendezi a magyar vadászok országos seregszemléjét, amely helyszín számos jelentős történelmi esemény emlékhelye, és elsősorban az Alföld jellegzetességeinek emléket állító skanzen.
Ezen a területen, mely az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark területe, a tervezett időpontban nem kizárólag vadászati események zajlanak, hanem olyan ünnepségek és állandó kiállítások is megtekinthetők, melyek önmagukban is érdekes és tanulságos programot kínálnak az odalátogatók számára.
Azt szeretnénk, ha erre az eseményre, amelynek a VADÁSZTALÁLKOZÓ 2007 nevet adtuk, a reményeink szerint jelentős létszámban érkező vadászat iránt érdeklődő látogató mellett az ország minden részéből érkező olyan vendég is érkezik, aki részt vehet a vadászati rendezvények bármelyikén, bővítheti ismereteit, és találkozhat olyan rendezvényekkel, amelyek felkelthetik főként a gyerekek és fiatalok érdeklődését, valamint hidat építhetnek a vadászok és nem vadászok között a vadgazdálkodás és vadászat „külsős” megítélése okán.
Mivel a rendezvény egy állandó, épített, szabadtéri kiállítóhely helyszíne, valamennyi oda látogatónak belépő díjat kell fizetnie, hiszen a vadászati események mellett akár egész napos programot kínáló olyan látnivalókat is meg lehet ezen időpontban tekinteni, amelyek önmagukban is nagyszerű ünnepi hétvégét eredményezhetnek.
Szeretnénk, ha a lezajlott vadászterületek újraosztását követően végre megkezdődne a vadászok együtt gondolkodása, a magyarországi közel 60.000 vadász társadalomformáló képességének megalapozása, és a magyarországi vadászati szerveződések feladatuknak és jelentőségüknek megfelelően élére állnának ennek a kezdeményezésnek. Nem halasztható tovább a vadászok érdekeinek markánsabb képviselete, a komoly szellemi és gazdasági erőt jelentő társadalmi réteg újra pozicionálása az elfogadottság, a támogatottság és az elismertség területén egyaránt.
Szeretnénk, ha a megyei vadászati szervezetek – elsősorban a Kamarákra gondolva, ahol erre a célra (is) képződik megfelelő forrás – belépőjegy vásárlással segítenék a szervezők munkáját, és egyben biztosítanák a demonstratív szempontból is szükséges bázist egy ilyen jellegű esemény sikeréhez, hiszen az ünnep az, ami leginkább alkalmas az összefogás és az együttgondolkodás megvalósítására.
Szeretnénk, ha ezen az eseményen a vadászok mellett a földtulajdonosok is megjelennének, és talán az ünnep lehetőséget kínálna az egymásra utalt két csoport érdemi közeledésére.
Szeretnénk, ha az ünnepi megnyitót tartó – és a vadászat, vadgazdálkodás területét is irányító - miniszter jelentős tömeg előtt tarthatná meg ünnepi beszédét, egyszer s mind láthatná és érezhetné ennek a társadalmi rétegnek a jelentőségét.
Szeretnénk, ha formabontó szándékunk jóindulatot váltana ki a vadászokból és a vadászatot közelről vagy távolról szemlélőkből, vadászati szervezetek volt és jelenlegi – esetleg jövőbeni – vezetőiből, és mindenkiből, aki ezen a nagyszerű helyszínen oly sok lehetőség közül választva megjelenik, és értékelni próbálja a Csongrád Megyei Vadászkamara törekvéseit.
Szeretnénk, ha a számos országból érkező delegációk a magyar vadászat eredményeinek és tradícióinak hírnevét vihetnék magukkal hazájukba. Érkeznek vendégek, vadászszervezetek képviselői, szakmai irányítók, egyéni vadászok Szlovákiából, Szerbiából, Ukrajnából, Oroszországból, Ausztriából Romániából, Horvátországból és még várjuk más meghívott vendégek visszajelzéseit.
Kérjük tehát a megyei vadász kamarák és vadász szövetségek képviselőit, mozgósítsák a tagságukat, és segítsék elő, hogy egy jelentőséggel bíró eseményen számottevő létszámban jelenhessenek meg a vadászok, és mint ahogyan azt a Csongrád Megyei Vadászkamara teszi anyagilag is támogassák a rendezvényen részt venni szándékozókat.
Csongrád Megyei Vadászkamara