A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. - saját vezetői, valamint a vagyoni körébe tartozó többségi tulajdonú állami társaságok vezetői és helyettesei által a szolidaritás jegyében felajánlott prémium összegének erejéig - állami tulajdonú területeken erdőtelepítést kíván finanszírozni szorosan kapcsolódva az Erdőtörvényben meghatározott feladatokkal, összhangban a Nemzeti Erdőtelepítési, valamint az Agrár-környezetvédelmi Programmal, miszerint az állam a nemzeti erdővagyon gyarapítása és a környezet állapotának javítása érdekében támogatja az új erdő telepítését.
A telepített erdők munkalehetőséget biztosítanak, hosszú távon szolgálják az ország lakosságának érdekeit, gyarapítják a nemzeti vagyont és a vidék számára a foglalkoztatási problémák megoldását is elősegítik. Az ország erdősültségének javításával folyamatosan javul a természeti erőforrások, a táj értékeinek védelme és az erdőterület növekedése a klímaváltozás ütemének mérséklésére is jótékony hatást gyakorol.
Az ország egész területére kiterjedő mintegy 2 éves program keretében az erdőtelepítési feladatokat a tartós állami tulajdonban lévő 19 erdőgazdasági társaság végzi.
A program 2009. évi tavaszi első ütemében közel 600 hektár erdő telepítésére kerül sor. A további ütemek, 2009. őszén és 2010-ben a források rendelkezésre állásának függvényében alakulnak az összesen mintegy 4500 hektár telepítésére előzetesen alkalmasnak minősített területen.
A program hivatalos elindítására a NYÍRERDŐ Nyírségi Erdészeti Zrt. Debreceni Erdészetének területén, Debrecen településhatárában került sor 2009. március 16-án.
A program első ütemében a tavasz folyamán további 12 erdészeti társaság kapcsolódik be az erdőtelepítésbe.
A Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú-Bihar megyék állami tulajdonú erdeit kezelő NYÍRERDŐ Nyírségi Erdészeti Zrt. több mint 100 hektár erdő telepítését tervezi idén tavasszal. Ebből a program indításának helyet adó Debreceni Erdészet területén 22 hektár erdősítését végzik majd el. A hatóságok és a társszervezetek aktív segítségének köszönhetően a munkák egy időben kezdődnek a Debreceni-, a Guthi-, a Nyírbátori-, a Baktalórántházi és a Nyíregyházi Erdészet területén. A nyírségi erdőgazdasági tájra jellemző fő fafajokat (kocsányos tölgyet, akácot, nemes nyarat, fehér nyarat, szürke nyarat, magas kőrist, erdei és fekete fenyőt) ültetnek el. Az elképzelések szerint 2010. végére a programnak köszönhetően közel 1000 hektárral növekszik az erdőterület a NYÍRERDŐ működési területén, és ezzel a mezőgazdaságilag kevésbé értékes területeken értékes erdőállományok jönnek létre.
A proramot követően az MNV ZRT portfoliojába tartozó erdészeti társaságok vezetői vezérigazgatói értekezleten vettek részt. Ezen többek között szó volt a társaságok informatikai rendszerének egységesítéséről.