2011. július 18. - A saját szemükkel győződhettek meg az erdőkért aggódók az erdőgazdálkodás új módszereiről. Az Országos Erdészeti Egyesület Baranya Megyei Helyi Csoportja közös erdőjárásra hívta az érdeklődőket a Mecsekbe. Az Országos Erdészeti Egyesület Baranya Megyei Helyi Csoportja terepbejárással egybekötött szakmai konzultációt szervezett a Márévár környékére, melyre a tagság mellett meghívást kaptak a PTE kutatói, valamint olyan civil szervezetek és magánemberek is, akik többször hallatják a hangjukat a mecseki erdők védelme érdekében.
Korábban a hasonló szakmai rendezvényeken kizárólag az egyesület tagjai vettek részt, ezen kívántak változtatni a szervezők azzal, hogy szélesítették a meghívottak körét.
A területen gazdálkodó Mecsekerdő Zrt. szakemberei már több mint egy évtizede keresik a vágásos erdőgazdálkodástól eltérő gazdálkodási lehetőségeket a Keleti-Mecsekben. A kezdeti lépéseket követően 2009-ben 4500 hektár erdőterületen indított programot a társaság folyamatos erdőborítást szolgáló gazdálkodásban. A módszer lényege, hogy a néhány hektár kiterjedésű vágásterületek helyett szálanként, vagy kisebb-nagyobb csoportokban termelik ki a fákat, ezzel teret engedve a természetes úton megjelenő kis facsemetéknek. Így egy változatos szerkezetű erdő alakul ki, ahol együtt élnek a különböző korú fák, így folyamatos az erdőborítás. A Mecsekerdő Zrt. területén ma összesen 7200 hektáron folyik ilyen gazdálkodás, ami a kezelt erdőterület 14%-a.
A mostani rendezvényen a Mecsekerdő Zrt. Pécsváradi Erdészetének szervezésében, Ripszám István erdészetigazgató és Partos Kálmán erdőgondnok kalauzolásával az érdeklődők szemügyre vehették az erdődinamikai folyamatokat, és megismerhették a több éve folyó átalakító üzemmód eredményeit.
A résztvevők között volt dr. Borhidi Attila és dr. Kellermayer Miklós professzor, akik nagy érdeklődéssel hallgatták a szakemberek előadását. A program során mindketten elismerően nyilatkoztak a látottakról.
A délután folyamán elhangzott az is, hogy az erdőgazdálkodás törvényekkel szabályozott és hatóságok által ellenőrzött módon folyik, kizárva a rablógazdálkodás, az erdőirtás lehetőségét.
Az Országos Erdészeti Egyesület Helyi Csoportja nyitott rendezvényeivel a társadalom és az erdészek közötti párbeszéd és jobb megértés ügyét kívánja előmozdítani a jövőben is.