A Debreceni Nagyerdő védetté nyilvánítására emlékeztek (ForestPress)

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív
 
2011. október 20. - Hetvenkét éve nyilvánították védetté a Debreceni Nagyerdő észak-keleti sarkának egy harminchektáros tölgyesét.
A magyar Természetvédelmi Törzskönyv első tételeként jegyezték be ezt a területet és alább még öt kisebb darabot. 1939. október 10-én az Ohatitól a Gúthi erdőig 35 helyen és 74 hektáron jelöltek ki természeti emléket.

Erdészek és a Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrum óvodájának apróságai együtt ünnepelték a hajdúsági megyeszékhelyen a Nagyerdő napját. A megemlékezésen az Országos Erdészeti Egyesület kelet-magyarországi régióképviselője, a Debreceni Helyi Csoport elnöke idézte fel a védetté nyilvánítás történetét. Gencsi Zoltán erdőmérnök az Észak-Alföld természeti értékei című könyvből vett idézettel zárta mondandóját: „Nem volt tehát nemzeti színű szalag, pedig lehetett volna, mert addig is, meg azóta is, ennél az eseménynél összehasonlíthatatlanul kisebb jelentőségű eseményeknél volt. Nem volt alapkő letétel, pedig lehetett volna, mert ennél múlandóbb emberi alkotások már kaptak ilyet. Nem volt szalagátvágás, csak tölgyfák voltak és madarak. Füvek, virágok meg cserjék.”

A NYÍRERDŐ Zrt. Debreceni Erdészet Kartács utcai központjának udvarán kopjafák emlékeztetnek a jeles dátumra. Az Országos Erdészeti Egyesület nevében Gencsi Zoltán és Csapóné Tábori Hajnalka; az erdészeti társaság nevében Juhász Lajos műszaki vezérigazgató helyettes és Pusztai Virág, a Debreceni Erdészet műszaki vezetője helyezett el koszorút.







© 2024 Forestpress. All Rights Reserved.