2015. március 22. – Pusztavámon, a korábbi fűrésztelep területén adták át 2015. március 20-ikán a társaság Vajda Jánosról elnevezett erdészeti erdei iskoláját.
A cég kürtöseinek üdvözlő fanfárjai után az Nemzeti imádságot, majd az Erdész himnuszt hallgatta-énekelte el az egybegyűlt ünneplő közönség.
A vendégeket Kocsis Mihály vezérigazgató köszöntötte.
A vezető fölidézte a társaság által a közelmúltban átadott közjóléti objektumok avatását.
Az erdei iskola újabb állomás a társaság közjóléti tevékenységeit segítő objektumok sorában. Az erdei iskola a helyszíne a jövő nemzedék felkészítésének – a folytatásra. Annál fejlettebb egy állam, minél inkább kultúrállam – idézte a filozófust. A kultúra terjesztését a társaság az erdei iskolán keresztül kívánja szolgálni.
Felidézte az OEE Erdészeti Erdei Iskolai Szakosztály 19 évvel ezelőtti alapítását, ahol maga is jelen volt. Hangsúlyozta, hogy az erdészeti jelző az erdei iskolák nevében nem véletlen, hanem az értéket és a lényeget jelöli. (z)
Varga Csilla erdőmérnök, az erdei iskola vezetője
- Miért éppen Vajda Jánosról nevezték el az erdei iskolát?
- Vajda János édesapja uradalmi főerdész volt a Fejér megyei Vál területén. Az erdész apuka biztosított neki olyan szellemű neveltetést, amelyet ma környezeti nevelésnek hívunk. Ezt a későbbi költeményeiben nyomon követhetjük. Ezek közül hallhattunk kettőt az avatóünnepélyen, amelyek tükrözik a költő természetközeli szemléletét.
- Mennyiben lesz része az irodalom, a Vajda-emlékek az itt folyó pedagógiai munkának?
- Az erdei iskolai csoportokat el fogjuk vinni a váli Vajda János Emlékházba, ahol a hozzá köthető emlékeket állították ki – magyarázza Varga Csilla. – Terveink között szerepel – többek között - egy tanösvény, a Vajda sétány, amelynek a különböző állomásain a költő műveivel találkoznak a kisdiákok.