2012. november 7. - Immár hagyományosan október hónapban az Országos Erdészeti Egyesület Kecskeméti Csoportja felkerekedik egy hétvégi kétnapos kirándulásra az ország valamelyik zugába körülnézni, szakmai tapasztalatot szerezni, kapcsolatot, barátságot ápolni, építeni. Ez évben az ország északi vidékét, azon belül is Pilis, Visegrád környékét tűztük ki úti célul a Pilisi Parkerdő Zrt. és a Visegrádi Helyi Csoport kalauzolásával, illetve vendégeiként.
Érkezésünkkor, fogadásunkra megtisztelt jelenlétével Zambó Péter, a Parkerdő vezérigazgatója, egyesületünk elnöke, aki rövid részvénytársasági tájékoztatóját követően értékelte az egyesületben a ciklusváltás óta történt változásokat, azok pozitív következményeit. Örömmel konstatálta, hogy a Kecskeméti Helyi Csoport létszáma a tagdíjat érintő változások után is mindössze 7 százalékkal csökkent. Köszöntötte a közel 50 fős látogatói csoportot, közöttük Sulyok Ferencet, a KEFAG ZRT. vezérigazgatóját. A Kecskeméti H.Cs. részéről Koczka Zoltán titkár elmondta, hogy a hagyományosan magas színvonalú egyesületi kirándulásokat mind a vendéglátó, mind a KEFAG ZRT. jelentősen támogatja, ami nagyban hozzájárul a tagság összetartásához, az egyesületi élet folyamatos szinten tartásához.
Másfél napos programunk a Visegrádi Erdészet Bertényi Miklós Füvészkertjének bemutatásával indult, majd ezt követően ebédünkhöz hamarjában kifogtunk pár pisztrángot, amit rögvest el is fogyasztottunk a helybéli Füvészkert Étteremben.
Délutáni programként Csépányi Péter termelési- és természetvédelmi főmérnök vezetésével „belevetettük” magunkat a Parkerdő örökerdei- és folyamatos erdőborítású üzemmódjainak terepi tanulmányozásába. A legutóbbi erdőtervezés óta talán örökérvényű Visegrád 77A erdőrészben szó szerint szájtátva hallgattuk és csodáltuk a természetközeli erdőkezelés Madas László egykori igazgató által elkezdett és az utódok által mély tisztelettel folytatott történetét, ill. annak közel 60 éve zökkenőmentesen folyó gyakorlatias megvalósulását. Mi alföldi erdészek áhítattal és kicsit irigykedve sétáltunk a vegyes korú és 160 éves faegyedeket is tartalmazó erdőben mindeközben természetesen nagyra értékelve az itteni kollégák a mi gyakorlatunktól merőben eltérő munkáját.
Esteledett már, mire mogyoróhegyi szállásunkat elfoglaltuk, és virradt már egyeseknek, mire vacsora utáni baráti beszélgetésünket, szakmai eszmecserénket vendéglátóink, a Visegrádi H.Cs. társaságában befejeztük.
Kirándulásunk második napján a Visegrádi Fellegvárba sétáltunk fel, ahol professzionális idegenvezetés segítségével visszazuhantunk egy kicsit a hely, Visegrád középkori hangulatába, korokon átívelő és napjainkig ható történetébe. A kiváló hangulathoz a szép őszi napsütéses idő és a csodálatos dunai panoráma nagyban hozzájárult. Ebéd után az öreg Duna folyásirányát követve szép emlékekkel „csordogáltunk” szűkebb hazánk, az Alföld sík vidékére. Emlékeinkben sokáig megmarad ez a két szakmailag és kulturálisan is nagyon gazdagon eltöltött nap. Köszönet érte a programot támogatóknak, Zambó Péter és Sulyok Ferenc vezérigazgatóknak, és a szervezőknek, valamint az abban közreműködőknek, Csépányi Péternek, Kálmán Miklósnak, Némedy Zoltánnak, Csontos Dömötörnek, Sunyálné Csizmadia Andreának, Koncz Miklósnak, Z. Kiss Gábornak, Szőke Endrének, Szőke Évának! Koczka Zoltán H.Cs. titkár