2015. június 30. – A Kaposvári Egyetem campusán vert tábort az Országos Erdészeti Egyesület 2015. június 26-27-ikén.
Méregzöld terepjárók és egyenruhások lepték el az egyetem bejáratát és parkját.
A vándorgyűlés péntek este a hagyományos baráti találkozóval folytatódott.
Az egyetem sportcsarnoka ünnepi díszbe öltözött, hófehér asztalok és székek várták az érkezőket.
Az estet Zambó Péter, az OEE elnöke pohárköszöntővel nyitotta meg, üdvözölte a résztvevőket és
megköszönte a rendező SEFAG ZRT vezérigazgatójának, Barkóczi Istvánnak a vendéglátást.
Zambó Péter után az Országos Erdészeti Egyesület Kaposvári Helyi Csoportjának elnöke, Spingár Péter lépett a mikrofonhoz, és a vendéglátók nevében üdvözölte a Somogyországba érkezett sok száz erdészt és más meghívott vendéget.
Ezt követően kezdődött meg az est kultúrprogramja.
Először Merczel István: „Milyen jó" című koreográfiájával léptek színre a Somogy Táncegyüttes 80-as évekbeli társulatának volt tagjai.
A Soproni Erdészeti és Faipari Egyetemen 1978-ban alakult az „Irmes", majd az „Ürmös" zenekar, ezután 1983-ban a Táncegyüttes. A ma is sikeres művészeti csoport egykori tagjaival az ország minden szegletében találkozhatunk, így Somogy megyében is. Közülük sokan a helyi néptáncegyüttesekben folytatták a soproni hagyományokat.
Néptánc bemutatót a Somogy Táncegyüttes 80-as évek társulatának tagjai adták elő: Puskás Zoltán erdőmérnök, Merczel István erdőmérnök, Rohonczi Adorján erdőmérnök, Simon Tamás agrármérnök-fővadász és párjaik, Puskásné Tálos Ildikó, Merczelné Puskás Beáta, Tóthné Bali Klára, Simon Andrea, Felde Erika, és közreműködött Tóth György. Közülük Merczelné Puskás Beáta, Merczel István, Puskás Zoltán és Rohonczi Adorján a Soproni Erdészeti és Faipari Egyetem Ürmös Táncegyüttesének tagjai voltak.
A Soproni Egyetemi Színpad karakteres tagja volt Gazsó György, aki 1981-ben végzett az Erdőmérnöki Karon. A végzést követően már 1983-tól a színészi pályán találjuk. Ma a Radnóti Miklós színház társulatának tagja, Jászai Mari díjas színész.
Előadásában a Kilenc csodaszarvas című népballada részleteit hallhattuk.
Epres Attila Jászai Mari díjas színművész 1981-ben érettségizett a Soproni Roth Gyula Erdészeti Szakközépiskolában. A Színház és Filmművészeti Főiskolán 1986-ban végzett Szinetár Miklós osztályában, és ma az Örkény Színház társulatának tagja. A Balatonboglári születésű művész a középiskolás évekről ezt írta: „A soproni erdészeti iskola és kollégium ugyanúgy mindenemben ott van."
Epres Attila Nagy László Gyöngyszoknya című versét mondta el megrendítő hitelességgel.
Mindkét erdész-színművész a Kőszegi Várszínház próbájáról érkezett a baráti találkozóra.
Végezetül a kaposvári Somogy Táncegyüttes műsorát láthattuk. Elsőként a Somogy Zenekartól Bogdán Gergely „Telepiek" című szerzeményét, kaposszentjakabi beás és colári táncokat, majd Turi Endre „Somogyi pillanatok" című művét adták elő, benne Buzsák, Szenna és Berzence reprezentatív táncaival. A Somogy Zenekar művészeti vezetője Turi Endre.
A kultúra után következett a gasztronómia és a koccintás.
A vállalkozó kedvűek vacsora után elindultak csillagnézőbe, mások pedig éjfél után kipróbálhatták művészi hajlamukat a karaoke teremben. (Zé)