2016. szeptember 13. - A környezeti nevelés jelentőségét mind az ERTI mind a Püspökladányi pedagógusok évtizedekkel ezelőtt felismerték.
A közös cél érdekében számos közös programot szerveztek, például Madarak és Fák napja, erdei iskolai, erdei óvodai programok, Fülemülék éjszakája stb.
Szeptember elején egy hagyományteremtő kezdeményezés indult el a szíkkísérleti telepen. A püspökladányi Petri telepi általános iskola gyerekei, technika óra keretei között gyakorlati munkával segítenek természetközeli, kísérleti erdő felújítási munkáiban. A védett természeti területen a nem őshonos fafajok felújításból történő eltávolítása volt a gyereksereg feladata. A kis csoportokban, – metsző- és göller ollóval – végzett munka során a területen található, tölgyek, kőrisek szilek megszabadultak – sajnos nagyon is „életrevaló” – versenytársaiktól, (gyalogakác, amerikai kőris, zöld juhar stb.). A gyerekek viszont megismerkedhettek mind ezekkel a fafajokkal (levél, rügy, kéreg ), és a szabadban végzett munka örömével.
A formálódó együttműködés másik oldala a városi környezetben fog realizálódni, mert a közös elképzelések szerint a kutatóintézet szaktanáccsal, csemetével, és faanyaggal fogja segíteni az iskolaudvar szépítését.
Reményeink szerint, az erdőn megszerzett tudás birtokában, a nem túl távoli jövőben több „tájba illő”, tudatos erdőlátogató fogja róni a Farkasszigeti tanösvény, futópálya, kilátó talaját és lépcsőit. Csiha Imre