2017. július 1. – Kaán Károlynak kellett kiutat mutatnia az egyik legnagyobb vesztes társadalmi csoportnak, az erdészeknek.
Az Országos Erdészeti Egyesület 148. vándorgyűlésén a közgyűlésre a Kaszó Zrt központjában felállított óriási rendezvénysátorban került sor 2017. június 23-án, délután.
A megállapodás aláírását követően Sárvári János, az OEE Wágner Károly Könyvtárának őre emlékezett meg Kaán Károly születésének 150 évfordulójáról.
Emlékeztetett Bedő Albert és Wágner Károly munkásságára, akik nagynevű elődei voltak Kaán Károlynak. Kaán Károly akkor állt a hazai erdészet élére, amikor az I. Világháborút követő trianoni országcsonkítás következményeiként a magyar erdők 84 százaléka a határon túlra került, és az állami erdők részaránya csak 5 százalék maradt. Kaán Károlynak kellett kiutat mutatnia az egyik legnagyobb vesztes társadalmi csoportnak, az erdészeknek. A legnagyobb feladatot a faínség megszüntetése, az ország erdőterületének növelése jelentette.
Érzékeltette, hogy bár Kaán Károly életútját eddig is kitűnő kutatók vizsgálták – Király Pál, Oroszi Sándor, Szakács László –, további kutatásokra van szükség.
1923-ban született meg az Alföldfásítási törvény, melynek alapján indulhattak meg az erdőtelepítések. Kaán Károly nagy gondot fordított az állam, az állami erdők szerepének növelésére. Az előadó szerint a magánérdekekkel való konfliktusok is hozzájárultak a viszonylag korai, ötven éves korában történt nyugdíjazásához. Munkássága ezek után elsősorban a tudomány felé fordult, de az 1935-ben érvénybe lépett törvény az erdőkről és a természetvédelemről, az ő iránymutatásai alapján készült el.
1931-ben készült el az MTA megbízására a Természetvédelem és természeti emlékek című alapműve. Ez a mű szolgált a későbbi évek védetté nyilvánításának alapjául. 1938-ban kinevezték az Országos Természetvédelmi Tanács elnökévé. 1940-ben bekövetkezett halála előtt az OEE tiszteleti tagjává választotta.
Tiszteletére az egyesület 1984-ben Kaán Károly emlékérem kitüntetést alapított.
Kaán Károly munkássága 2012-ben a Magyar Örökség részévé vált.