Újabb impozáns kiállítással várja az érdeklődőket a hétvégén, 2014. szeptember 13-14-én a III. Festetics Trófeaszemle Keszthelyen, a Vadászati Múzeum kiállító termeiben és kertjében!
A megnyitó ünnepségre és a programra, ezúton tisztelettel meghívjuk !
Megnyitó : 2014. szeptember 13., szombat de. 10.00
Ünnepi köszönőt mond: Pálinkás Róbert a Helikon Kastélymúzeum ügyvezető igazgatója
dr. Simon Attila közigazgatási államtitkár
Rosta Gyula a ZALAERDŐ Zrt vezérigazgatója
III. Festetics Trófeaszemle témája:
„Az ősmagyarok csodaszarvasa” „ a magyar erdő első vadja, a magyar vadász legkívánatosabb zsákmánya – a derék agancsú szarvasbika.” Széchenyi Zsigmond
A szervezők az idei évben, hazánk világviszonylatban is kimagasló gímszarvas állományára hívják fel a figyelmet!
A jelenlegi világranglistán az első 50 gímtrófea 32 százalékát teszik ki a magyar gímszarvas agancsok!
A bemutatón több mint 250 elejtett és hullajtott gím agancsot tekinthet majd meg a közönség.
A nemes trófeák páratlan látványa mellett, a szakmai közönséget prof. Sugár László szakmai előadása várja, melynek témája a magyar gímszarvas jövője.
A Bakonyerdő Zrt, a Zalaerdő Zrt, a Kaszó Zrt, a Sefag Zrt és a Verga Veszprémi Erdőgazdaság Zrt mellett az idén először csatlakozik a trófeaszemléhez új kiállítóként a Kaposvári Egyetem bőszénfai szarvas farmja .
A felemelő élményt nyújtó rendezvény fő támogatója a Zalaerdő Zrt .
A programhoz ebben az évben is csatlakozik a Vadászati Kulturális Egyesület . A neves zsűri által kiválogatott vadászati témájú képzőművészeti alkotásokból
(festmény, grafika, üveg, csontfaragás, ékszer, szobor stb..) a III. Festetics Trófeaszemlén látványos kiállítás nyílik a Vadászati Múzeumban.
Ugyanitt, önálló időszaki kiállításon mutatkozik be Boros Zoltán, a délvidéki születésű , Arany Ecset díjas vadász-képzőművész .
Az idei esztendőben is számos érdekes kísérőprogram, többek között solymász- és vadászkutya bemutató, várja a nagyközönséget és a gyermekes családokat is !
A mindössze két napig megtekinthető III. Festetics Trófeaszemle a hazai erdők királyi vadja előtt tiszteleg:
„Nincs szebb erdő az ezüsttörzsű, szeptemberi bükkösnél és nincs szebb vad a benne orgonázó magyar szarvasbikánál!” Széchenyi Zsigmond