A fácánnevelés azonban különböző problémákat is felvet, mint például a megfelelő kotlósok beszerzése, ami egyre nehezebb feladat, vagy az eljárás munkaerő vagy -hely igénye miatt. A minőségbeli különbség azért is érezhető, mert a csibékkel háromhetes korukig indítótápot etetnek. Az első három napban a kotlók is ezt kapják, míg a csibéket meg nem tanítják enni. A kotlók később nagyobb szemű roppantott kukoricát vagy áztatott búzát, kukoricát esznek. amit a csibék a mérete miatt nem tudnak felvenni. A csibék a negyedik héttől búzaocsút is kapnak, amit együtt esznek a kotlósokkal.
Az első héten négyóránként etetik alacsony szélű műanyag tálkákról.
Három napig a kotló is eléri a tálcát a rácson keresztül, ezután messzebb teszik a kifutóban, hogy csak a csibék férjenek hozzá.
A harmadik héttől áttérnek a fácánnevelő tápra, naponta háromszori etetéssel. A negyedik héttől naponta kétszer etetnek, egyre több gazdasági takarmányt is kevernek a táphoz.
A csibéknek az első naptól kezdve adnak emésztéshez nélkülözhetetlen apró kavicsot, először 1-2 milliméter, majd 3-5 milliméter szemcsenagyságban. Az itatás kúpos önitatóból történik, szőlőcukor, antibiotikum és kamillatea hozzáadásával.
Nevelés pótolja a fácánállományt hazánkban is (Heves Megyei Hírlap)
- Főszerkesztő
- Állati
- Találatok: 897
2013. 02.22. - KELTETŐK - A kotlóssal történő fácánnevelés lehetőséget ad kis mennyiségű, de minőségi állatállomány tenyésztésére.