CANBERRA, 2018. május 24. - Az ausztrál vadon élő állatok védelmi csoportja egy 94 négyzetkilométeres „szentélyt” kerített el az ország északi részén, hogy megpróbálja megmenteni az őshonos erszényeseket és a madarakat a kóbor macskák növekvő támadásaitól.
Az Australian Wildlife Conservancy (AWC) 44 km hosszú kerítéseket épített ki az északi terület mezőgazdasági területein, és több mint 60 vadon élő macskát távolított el rajta, és megnyitotta az utat a veszélyeztetett natív állatfajok regenerálódásához.
A világ legnagyobb kóbor macska élőhelyét a Newhaven Wildlife Sanctuary (egykori állattartó állomás) tették rendbe. A kutatás szerint a macskák körülbelül 73 000 natív emlőst, hüllőt és madarat öltek meg egy évben a területen.
Úgy gondolják, hogy a kóbor macskák felelősek a 20 őshonos erszényes faj kiirtásáért, mivel 231 évvel ezelőtt kötöttek ki az első hajóflották Ausztráliában.
A természetvédők azt tervezik, hogy összesen 11 veszélyeztetett erszényest visszatelepítenek a területre, beleértve a különböző erszényeseket, a bilbyt, a numbát, a golden bandicootot, a nyugati quollt és a feketelábú hegyi wallabyt.
Atticus Fleming, a WC vezérigazgatója azt mondta csütörtökön az erszényes mala népesség (egy fajta wallaby) várhatóan növekedni fog 2400-18.000-re 10 év alatt a védett területen.
Fleming szerint a védett terület megszabadítja a régiót ettől a ragadozótól, és nem lesz "az emlősök kihalásának globális epicentruma", ahol az európai gyarmatosítás óta mintegy 30 faj veszett el.
"Rengeteg dologgal próbálkoztunk, jobb csalikkal, jobb csapdákkal és hosszú távú dolgokkal, mint a gén technológia" - mondta Fleming csütörtökön. "De jelenleg még nincs biztos megoldás, és nincs garancia arra, hogy minden így marad, így ezek a nagy, vadon élő területek kritikusak."
A kóbor macskák becslése szerint több százezer őshonos madarat ölnek az országban minden nap.