2018. június 17. - Eldöntöttem, hogy a hatáskörömbe tartozó médiumokon (ForestPress, Fotómédia, Erdészeti és Faipari Híradó) beszüntetem az utóbbi idők legnagyobb sajtószenzációját jelentő kóbormedvéről szóló híradást.
Azért határoztam így, mert ez az igazi bulvárhír kizárólag a sajtónak jó, ott generál érdeklődést, forgalmat. Egyébként pedig kiadást, veszteséget gerjeszt. Hetek óta hatalmas energiát és nem kevés forrást emészt föl ennek a zakkant medvének a felkutatása, keresése, minden lépésének nyomon követése. Természetvédők, rendőrök, polgárőrök, hivatásos vadászok, vadasparki szakemberek adrenalin szintjét tornászta föl ez az orientációs zavarban szenvedő macilaci. A legújabb fejlemények azonban már egy más minőséget jelentenek, mert a bolond brumi sűrűn lakott településeken is megjelent BAZ megyében. Egyik legnagyobb városunkban, Miskolcon grasszált fényes hajnalban. Nem túl bonyolult egy ilyen jószág ösztönvilága: keresi a majd mindennapi betevőjét. Egy település tele van mindenféle izgalmas és csábító szaggal, ami élelmet sejtet a nagymancsú számára. Csakhogy felderítő útja során egyre valószínűbb, hogy az éhség csökkenti az óvatosságát, és egyre merészebben, a biztonsági távolságát föladva, kerül az emberek közelébe. Jó esetben ez csak riadalmat kelt, a rosszabb esetről ne is beszéljünk… Gondolom a nagyváros katasztrófahelyzetben szokásos stábja már fölállt, ülésezett, akciótervet alkotott… Ami teljesen indokolt, mert a százezres város lakosságának többsége, főként a kisgyermekesek, nem örvend a hívatlan vendégnek.
Nem tudom, hogy a nemzeti park idei költségvetésében szerepel-e olyan sor, hogy kóbor medve elfogása, szállítása stb. Mindenesetre javasolom, hogy a jelenlegi helyzet várható, forgatókönyvszerű ismétlődését megelőzve fogják be a bolond brumit, és adományozzák oda egy vadasparknak. Elaltatását egyelőre mellőzhetik… Z.Z.
Frissítés: Időközben kiderült, hogy új medvékról van szó, anya és bocsa flangál Miskolc környékén. A helyzet fokozódik.