Meghívó
Az "Élővilág védelme" címmel meghirdetett
Országos Képzőművészeti Pályázat eredményhirdetésére
A HEROSZ („Herman Ottó Magyar Országos Állat- és Természetvédő Egyesület”) minden idők legnagyobb állatvédelmi pályázatát írta ki 2005 november végén általános -és középiskolai tanulók részére azzal a céllal, hogy tudatosítsa az állatvédelem fontosságát a gyerekekben, és új megoldási ötletekre sarkallja őket ezen a területen.
A pályázat, melyen fél éven keresztül dolgoztak a jelentkezők, három részből állt, mind három rész témája szabadon választott technikával készülhetett.
Az első az "Állatok farsangja" címet kapta. Itt bábok, maszkok készítését vártuk.
A második rész címe: "Föld, a bolygónk védelme". Ebben a szakaszban plakátokat készítettek a pályázók.
A harmadik részben pedig, amely az "Állatvédelem az otthonomban" címet viselte, rajzokat vártunk.
A pályázatra minden várakozást meghaladó számú, több mint 1700 munka érkezett.
A pályázatok értékelése megtörtént, az ünnepélyes eredményhirdetés 2006. május 22-én 13 órakor lesz, a Fejér Megyei Önkormányzat Dísztermében. (Székesfehérvár, Szent István tér 9.)
Az eseményre az ország minden részéről közel száz gyermeket és felnőtt vendéget várunk.
A nyertesek értékes ajándékokat kapnak. A díjazott munkákat gyermekotthonok, hátrányos helyzetű, vagy beteg gyermekekkel foglalkozó alapítványok kapják meg az ünnepség keretében.
Kérjük a tisztelt szerkesztőséget, hogy híradásával tegye még rangosabbá ezt az eseményt, tiszteljenek meg jelenlétükkel.
(További információ: Krepsz Gyöngyi program koordinátor 70/216-5750)
Székesfehérvár, 2006. május 15. HEROSZ elnöksége
A HEROSZ Egyesület országosan 7 állatmenhelyet tart fenn. Naponta átlagosan közel 1500 gazdátlan állatot gondozunk.
A kóbor állatok számát hosszútávon csak úgy lehet csökkenteni, ha a társadalom szemlélete megváltozik és az állattartók végre felelősséget vállalnak a hozzájuk kerülő élőlényekért. A HEROSZ elnöksége ezért fordul a fiatalok felé, hogy már gyermekkoruktól kezdve természetes legyen számukra az állatok iránti empátia és tolerancia.
A beérkező 1770 pályamunka ékesen bizonyítja, hogy van értelme a felelősségvállalás tudatosításának. Az alkotó közösségek tagjai meglepően mély gondolatokat fejeztek ki munkáikban. Olyanokat, amelyekre a felnőtt társadalomnak is sokkal jobban oda kellene figyelnie. Ez ad reményt nekünk ahhoz, hogy felnő majd az a generáció, amelynek nem jelent megoldhatatlannak tűnő feladatot a kóbor állatok gondozása.
Pályázatunkra közel 70 oktatási intézmény jelentkezett. Voltak, akik mindhárom kiírásunkra küldtek anyagokat, és voltak, akik csak egy-egy szakaszban vettek részt. Számos levelet kaptunk a pályázó iskolák vezetőitől, melyben leírták, mekkora lelkesedéssel készültek gyermekeik a hozzájuk oly közel álló téma miatt, és milyen ösztönzést adott nekik az, hogy munkáikkal örömet szerezhetnek majd olyan kis sorstársaiknak, akik betegek, vagy a család biztonsága nélkül kénytelenek felnőni.
A pályázat meghirdetését és lebonyolítását a Környezetvédelmi-és Vízügyi Minisztérium támogatta. A díjazáshoz pedig következő partnereink nyújtottak segítséget: Fejér Megyei Önkormányzat, IG Grenzenlos, Németország, Székesfehérvár MJV Városgondnoksága és Környezetvédelmi Bizottsága, TermészetBúvár, Kutyaszövetség, Cicc… Macskamagazin, Budapesti Állat- és Növénykert
Az eredményhirdetés részletes programja:
13.00 Megnyitó
13.15 Dr. Bodolai György előadóművész és családja zenei műsora
13.35 Díjkiosztás - A díjakat átadja Pécsi Ildikó érdemes- és kiváló művész
14.30 A pályamunkák kiosztása a gyermekintézmények képviselői között