2014. április 27. - A rendezvényen a régió hat erdészeti erdei iskolája is bemutatkozott programkínálatával.
A dél-dunántúli régió erdészeti erdei iskoláinak a mindennapos oktatásra épülő, minősített erdőpedagógiai és szabadidős programkínálatát ismerhette meg az a mintegy ötven pedagógus, aki 2014. április 25-én részt vett a Dél-Dunántúli Régió Erdészeti Erdei Iskoláinak Nyílt Napján a Hetvehely-Sás-völgyben található Erdő Házában. A találkozó házigazdája minden évben más-más erdei iskola, idén a Mecsekerdő Zrt. Mókus Suli Erdészeti Erdei Iskola oktatói várták az általános iskolás pedagógusokat, akik a „Velünk élő értékeink” című tanártovábbképzésen is részt vehettek.
A regionális nyílt napra ellátogatókat gazdag oktatási és erdészeti terepi program várta, emellett megismerkedhettek a tanórákhoz és tanórán kívüli környezeti neveléshez kapcsolódó, együttműködésre építő, tevékenység-orientált módszerekkel.
A továbbképzés – amely előadásból és hozzá kapcsolódó műhelymunkából állt - a bennünket körülvevő természeti és épített környezet értékeinek, kincseinek felfedezéséhez és megőrzéséhez nyújtott módszertani ismereteket.
A résztvevők többek között információt kaphattak a Natura 2000-es - az Európai Unió természetvédelmi - programjáról, annak oktatásba való beépítéséről illetve arról, miként lehet együtt élni harmóniában a természettel a fenntarthatóság jegyében.
A rendezvénnyel a szervező Mecsekerdő Zrt. Mókus Suli Erdészeti Erdei Iskola és Erdő Háza pedagógusainak célja az is volt, hogy a résztvevők minél jobban megismerjék Sás-völgy környékének erdő- és vadgazdálkodását, erdeinek, vizeinek növény- és állatvilágát, kultúrtörténetét, illetve a környék nyújtotta kirándulási lehetőségeket. Elsősorban azoknak az oktatási intézmények képviselőit várták, akiknek pedagógiai programjában kiemelt szerepet kapott a környezeti nevelés és az erdei iskolai program. A rendezvényen programkínálatával a régió hat erdészeti erdei iskolája is bemutatkozott.