2010. április 26. - Világszerte naponta átlagban 270.000 fát vágnak ki,
és ennek mintegy tizedéből WC-papírt készítenek. Ez a mennyiség igen gyorsan növekszik, ahogy a fejlődő országokban egyre gyorsabban veszik át a nyugati életstílust, és egyre több lesz a korszerű szaniter berendezés, írja a World Watch magazin.
A környezetpusztítás szempontjából a WC-papír iránti folyamatosan növekvő kereslet nagyon fontos tényező, hiszen a papírgyáraknak a világ minden részén vannak erdőik, állítja a cikk szerzője, Noelle Robbins.
„A WC-papír, akár újrahasznosított papírból készül, akár az újonnan kivágott fákból, egyelőre a mindennapi élet része marad. A fogyasztók nevelése, az árképzés és a minőség alakítása, továbbá az újrahasznosított termékek marketingje mind segítheti azt, hogy a jövőben alternatívákat keressünk” – írja a World Watch magazin, amely számos nyomtatott újság példáját követve mostantól csak az interneten jelenik meg.
A Georgia Institute of Technology város- és régiótervezési professzora, Brian Stone azt javasolja a politikusoknak, hogy az üvegházgáz-kibocsátás csökkentése mellett az erdőkivágásokra, a földhasználat megváltozására, az urbanizáció problémájára keressenek megoldást, ha eredményt akarnak elérni a globális fölmelegedés lassításáért folyó küzdelemben.
"Az USA teljes területére vonatkoztatva, a felmelegedés megközelítőleg 50 %-a - ami 1950 óta következett be -, a földhasználat megváltozásának eredménye, amit főként a mezőgazdasági termelés növelése vagy a városok terjeszkedése miatt kivágott erdőknek köszönhetünk. És kevésbé az üvegházgáz-kibocsátásnak" - állítja Stone.
"A legnagyobb amerikai városok több mint kétszer olyan gyorsan melegszenek, mint a bolygó egésze. Ez a különbség nagyobbrészt a földhasználat megváltozásának tulajdonítható. Lényegi segítség az erdőirtás lassítása lehetne - a Föld egészén, és az elveszett erdők pótlása.