Az Országgyűlés elkezdte munkáját és 2010. május 26-án a 13 órakor kezdődő ülés napirendjén szerepel Egyesületünket is érintő törvényjavaslat. A T/39 sz. törvényjavaslat A Nemzeti Összetartozás melletti tanúságtételről címet viseli. A törvény tartalma a trianoni békediktátum utáni állapotok demokratikus újragondolását tárgyalja.
Részletek a törvényből:
„A Magyar Köztársaság Országgyűlése megállapítja, hogy a trianoni békediktátum által felvetett kérdések történelemből ismert eddigi megoldási kísérletei — mind az idegen hatalmak segítségével végrehajtott újabb határmódosítások, mind a nemzeti önazonosságnak a nemzetköziség ideológiája jegyében történt felszámolására irányuló törekvések — kudarcot vallottak. Ebből kiindulva az Országgyűlés kinyilvánítja, hogy a fenti problémák megoldását csak a nemzetközi jogi szabályok által kijelölt keretek között, demokratikus berendezkedésű, szuverenitásuk birtokában lévő, polgáraik és közösségeik számára gyarapodó jólétet, jogbiztonságot és a gyakorlatban is érvényesülő jogegyenlőséget biztosító, egyenrangú országok kölcsönös tiszteleten alapuló együttműködése eredményezheti, melynek kiindulópontja csak az egyének — a nemzeti önazonosság megválasztását is magában foglaló — szabadsága, s a nemzeti közösségek belső önrendelkezéshez való joga lehet . Az Országgyűlés ugyanakkor elítél minden olyan törekvést, amely az adott állam területén kisebbségben élő nemzetrészek asszimilációjának előidézésére irányul.”
„A Magyar Köztársaság Országgyűlése kinyilvánítja, hogy a több állam fennhatósága alá vetett magyarság minden tagja és közössége része az egységes magyar nemzetnek, melynek államhatárok feletti összetartozása valóság, s egyúttal a magyarok személyes és közösségi önazonosságának meghatározó eleme . Ebből kiindulva az Országgyűlés megerősíti Magyarország elkötelezettségét a magyar nemzet tagjainak és közösségeinek egymással való kapcsolatuk fenntartására és ápolás ára, és az Európában elfogadott gyakorlatot alapul vevő közösségi autonómia különböző formáira irányuló természetes igényének támogatására.”
„A Magyar Köztársaság Országgyűlése kötelességének tekinti arra inteni a nemzet ma élő tagjait és a jövendő nemzedékeket, hogy a trianoni békediktátum okozta nemzeti tragédiára mindörökké emlékezve, más nemzetek tagjaiban okkal sérelmeket keltő hibáinkat is számon tartva, s ezekből okulva, az elmúlt kilencven esztendő küzdelmeiben az összefogás példáiból, a nemzeti megújulás eredményeiből erőt mentve, a nemzeti összetartozás erősítésén munkálkodjanak Ennek érdekében az Országgyűlés június 4-ét, az 1920. évi trianoni békediktátum napját a Nemzeti Összetartozás Napjává nyilvánítja .”
Az Országos Erdészeti Egyesület élettere a Kárpát-medence, ahogy Kálnoki Bedő Albert térképén ábrázolta. Egyesületi életünk központja pedig a Kárpát-medence erdészei és támogatói által összeadott pénzeszközökből és adományokból Budapesten épített Alkotmány utcai Székházunk.
2007 évben megrendeztük az I. Kárpát-medencei Erdészek Találkozóját Budapesten. Látogatást tettünk az Országházban és konferenciát tartottunk Székházunkban is. Itt határoztuk el, hogy a Kárpát-medencében létrehozzuk az Egyesület helyi csoportjait.
2009. október végén Gyimesközéplokon az erdélyi erdész kollégák megszavazták, hogy alakuljon meg helyi csoportjuk, melyet Budapesten az OEE Elnöksége megerősített. 2010. május 18-án a 141. Vándorgyűlés alkalmával, a Mecseki Erdészeti Zrt. Sellyei Erdészetén alakult meg hivatalosan is az OEE Erdélyi Helyi Csoportja.
A vándorgyűlésen a SEFAG Zrt. vendégeiként részt vett a horvátországi erdészek delegációja, köztük ketten, akik a budapesti találkozón is részt vettek. Megerősítették, hogy folytatják az OEE Horvátországi Helyi csoportjának megalakítását.
Szóbeli ígéret van arra, hogy a Kárpát-aljai, a Felvidéki, a Burgenlandi, a Szlovéniai, a Bosznia-Hercegovinai OEE Helyi Csoportok szervezését is elindítják tagtársaink.
A magyar és a Kárpát-medencében élő nemzetiségi erdészek így tudnak hozzájárulni ahhoz, hogy a Trianon előtti ősi életterünk és értékeink ismét teljességgel az erdészközösségé legyenek, hogy elődeink által gondozott erdők a Kárpátokban és azon belül is a selmeci szellemnek megfelelően szolgálják a társadalmunkat. Ormos Balázs