"Zöld Jövő" a Nyírségben (Kelet-Index)

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív
 
2010.08.14. - A MEGOSZ Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Erdészeti Integrátorok Szövetsége által megvalósuló, "Zöld Jövő" a Nyírségben című szemléletformáló projekt indító sajtótájékoztatóját tartották pénteken Nyíregyházán. Támba Miklós elnök bevezetőjében elmondta: - A pályázat kapcsán olyan lehetőség került a kezünkbe, amelyet feltétlenül ki kell használnunk a hatalmas természeti kincs, az erdő védelmében, a tudatosabb élet formálásában. Meg is fogalmaztuk a mottónkat: "Gondolkodjunk globálisan, de cselekedjünk lokálisan". Ennek szellemében pályáztunk és nyertünk és alakítottuk ki stratégiánkat, hogy a projektet sikeresen végigvigyük. Most az a feladatunk, hogy a célcsoportként "kiszemelt" 10-14 éves korosztályban "elvessük a magokat és megfertőzzük" őket a természet, az erdő szeretetével és védelmével, és ehhez kapcsolódóan formáljuk az emberek szemléletét.

Szemléletformálás

A projekt részleteit Domina Norbert, ifj. Támba Miklós és Spákné Paráda Andrea ismertette, akik elmondták: A projekt költsége közel 20 millió forint. Cél többek között a lakosság szemléletformálása az új, egyszerűbb, de gazdaságosabb megújuló energiaforrások irányába. A célcsoport az Észak-alföldi régió és azon belül a megyében tanuló 10-14 éves korosztály. Közelebbről, nyíregyházi és nagykállói diákok és azok szülei. Ez azért fontos - hangsúlyozták -, mert a szülők számos esetben a gyerekektől tanulnak meg dolgokat.

Központban az erdei iskola

A projekt tevékenysége: kiadványok, plakátok, szórólapok és átfogó médiakampány. Megjelennek a projekt programjával minden kulturális és egyéb rendezvényen. Mintegy 18 iskolában tartanak foglalkozásokat, míg az Erdei Iskolában mintegy ezer gyerek speciális programban, szemléletformáló táborban vesz részt.
A projekt várható eredménye: az erdő védelme a hulladéklerakástól, tudatos élet, takarékos energiafelhasználás. Bemutatni a lakosságnak olyan konkrét dolgokat, amelyek a környezettudatosságot növeli. Legfőbb üzenete a projektnek: éljük tudatosabban az életünket.

A projekt már elindult, de teljes sebességre szeptember 1-től kapcsol. Már augusztusban ott lesznek minden rendezvényen, állatparkban, VIDOR Fesztiválon. A projekt december 31-ével ér véget.

Tudatosabb életet élni!

- Ez nem azt jelenti, hogy ennyi idő alatt elérjük a céljainkat. Mint említettem, a legfontosabb, hogy elhintsük a magokat, megfertőzzük a gyerekeket, általuk a családokat a természet szeretetével, hogy jó irányba formáljuk a szemléletüket, a tudatosabb élet felé. Így a programnak hosszabb, akár 5 éves utóélete is lehet. Csak a régióban mintegy 300 ezer emberhez akarunk eljutni, hogy megértsék küldetésünket és csatlakozzanak a kitűzött célok megvalósításához - fűzte hozzá Támba Miklós. Fullajtár András


© 2024 Forestpress. All Rights Reserved.