
A tábor ideje alatt a résztvevők közösen is hallhatnak előadásokat neves hazai és határon túl élő előadóktól, a nemzeti identitás, kulturális különbségek és sztereotípiák, a kétnyelvűség, vagy épp a fordítás kérdéséről. A közös előadások célja, hogy középiskolai kerettanterven túli, szélesebb és aktualizált képet kapjanak az irodalmi hagyományok folytonosságáról, összefonódásáról, nemzetközi kapcsolatokról, a fordítás nehézségeiről, az internet adta lehetőségekről, a nyomtatott folyóiratok spektrumáról vagy a kortárs magyar drámáról.
A szemináriumokon a fiatalok önállóan alkothatnak különböző műfajokban, amihez mentoraik nyújtanak segítséget, adnak útmutatást. A közös szöveggondozás után (a tábor végén) a csoportok bemutatják egymásnak a tábor alatt készült és itt javítgatott műveiket, amelyeket egy szakmai, független zsűri bírál majd el.
Meghívott vendégek: Balázs Imre József, Barak László, Cserna-Szabó András, Háy János, Garaczi László, Grecsó Krisztián, Karafiáth Orsolya, Nagy Ildikó Noémi, Varró Dániel.
A csoportokat mentorálja: Bíró-Balogh Tamás, Csapody Kinga, Jenei László, Szabó Tibor Benjámin.