2012. október 17. - Hozzáértők azt mondják, hogy világszerte, így nálunk is, nő a terrorfenyegetettség. Egy Alekszander Bortnyikov nevű orosz titkosszolgálati vezető ezer tűszúrásként jellemezte az al-Kaida új stratégiáját. Azt mondja, erdei dzsihádokat szerveznek, és erdőtüzeket gyújtanak, igyekeznek behatolni a hatalmi szervekbe és társadalmi-politikai mozgalmakba.
De Bortnyikov téved, ugyanis nálunk – nem lehet tudni, kik – mindezt már meg is valósították, sőt, továbbfejlesztették. Csak úgy, szemkiszúrásból gyújtottak a nyáron néhány erdőtüzet, ugyanis már rég rájöttek arra, hogy ez marhaság, mert abból semmi hasznuk nem származik. Ezért aztán rátértek a szervezett erdőirtásra. Ez az irtás irtó nagy hasznot hoz az azt művelőknek. Az akcióba nagyon sok embert sikerült bevonniuk, még a legmagasabb körökből is. Így vígan hordják ki az irtásból származó fát, Kínától kezdve az arab országokig – teljesen hivatalosan.
A terroristák állítólag biológiai fegyvereket is be akarnak vetni. Ez nálunk már szintén elavult módszer lenne emberirtásra, és sokkal könnyebben kivitelezhető úgy, hogy pénzhiányra hivatkozva nem adnak gyógyszert a kórházaknak. Ez azt jelenti, hogy a betegek maguktól elpusztulnak a gyógyszerhiány miatt. Az elpatkoláson kívül semmi látható káros következménye, mellékhatása nincs a gyógyszermegvonásnak, így ki sem mutatható.
Ugyancsak nem lehet tudni, hogy kik azok a terroristák, akik csődbe visznek vállalatokat, munkanélküliséget okozva, éhhalállal fenyegetik a lakosság egy részét. A terrorista cselekedeteket nálunk általában az elkövetők nem vállalják, hanem megpróbálják másra kenni. Volt olyan terrorcselekmény is, amit fizetés- és nyugdíjcsökkentés néven hajtottak végre. Azt mondták, hogy ezekért a Nemzetközi Valutaalap tehető felelőssé. A gázáremelést – amivel fagyhalálra ítélik a lakosság egy részét – az Európai Unióra kenik, akárcsak a cigaretta és az alkohol jövedéki adójának emelését. A munkanélküliséget, inflációt a gazdasági válságra és az időjárásra. A benzináremelést a lej gyengülésére fogják. De itt éppen most ellentmondásba keveredtek, mert ugyanaznap jelentették be a lej erősödését és az üzemanyagok árának emelését.
Lehetnek olyan rejtőzködő terroristák is, akik például szabotázsakciókban vesznek részt. Ilyen tevékenység az autópályák építésének akadályozása. Egyéb magyarázat nincs arra, hogy húsz év alatt nem sikerült egy valamirevaló autópályát sem építeni. És a sort lehetne folytatni…
Vannak viszont radikálisok a terroristák között, olyan álforradalmárok, akik a forradalom után úgy harcolnak most is jogaikért, mint a japán katonák tették a dzsungelben húsz évvel a második világháború után. Ők harcos zsarolásból élnek, amihez feketén forradalmárigazolványt vettek.
A gyilkosok köztünk vannak címmel film készült, A gyilkosok köztünk járnak címmel könyv jelent meg.
A terroristák – úgy néz ki – szintén köztünk élnek. Kuti János