2014. augusztus 9. - A japán gyakorlat, ami megváltoztathatja az életed
„A séta alatt erősen összpontosítottunk arra, amit látunk, hallunk és érzünk. Teljesen kitörölte az agyamból a munkával kapcsolatos gondolatokat”
A módszert az 1980-as években fejlesztették ki Japánban. Lényege, hogy a résztvevők az öt érzék, a látás, hallás, szaglás, tapintás és ízlelés segítségével tapasztalják meg a természet működését, ez által részeseivé válnak a természetnek.
Kutatások kimutatták, hogy akik rendszeresen „fürdőznek az erdőben”, azok esetében lényegesen csökkenhet a kortizol szint, a stresszhormonok szintje, valamint a vércukorszint. E mellett normális szinten tartja vérnyomást, a pulzusszámot, csökkenti a depressziót és a haragérzetet. Más kutatások arra mutattak rá, hogy az erdei séta erősíti az immunrendszert, növelik a daganatos betegségek elleni küzdelemben létfontosságú fehérvérsejtek számát, és fejlesztik a kreativitást.
A buddhista és sintoista alapokon nyugvó módszer arra épít, hogy az ember igazi otthona a természet, ezért érezzük olyan kellemesen benne magunkat. Sajnos napjainkban ezt egyre többen elfelejtik, hisz egyre kevesebb időt töltünk a szabadban.