2015. április 25. - A fa egy sokoldalú, tartós, bőséges és költséghatékony megújuló erőforrás, amelynek számos környezeti előnye van, ideértve a szén tárolását, amikor építkezés során használják, ellensúlyozva az energiatermelés során a fosszilis szén-használat kibocsátását.
Az Erdészeti Szolgálat és partnerei, új lehetőségeket teremtenek az innovatív faipari termékekhez, amelyek hozzájárulnak a sokszínű vidéki gazdaság és a fenntartható erdőgazdálkodás támogatásához. Innovatív fa építőanyagok és a fa energetikai alkalmazása elősegíti az egészségesebb erdős tájak megtartását a jövő generációk számára, társadalmi, gazdasági és környezetvédelmi szempontból megfelelő módon.
A fa, mint energia
Az Erdészeti Szolgálat elkötelezett a bővülő megújuló energia, a "fahulladék" vagy "apadék", egész lakossági, kereskedelmi és ipari ágazati használatának előmozdítása iránt. A fahulladék különböző forrásokból származik, mint például az erdők kezelésének maradványai, a városi és vidéki tájakról, vagy faipari termékek gyártása során keletkeznek. A faenergia munkahelyet teremt, a vidéki és városi területeken létesített ellátási lánc minden szakaszában. Ezen felül, a fából nyert energia jelentősen csökkenti az erdőben a veszélyes éghető anyagok eltávolításának a költségeit azáltal, hogy a piacképes fa maradványok, amelyek egyébként égett „cölöpök” lennének, és költséges volna a távoli szállításuk vagy lerakásuk. Mindenekelőtt pedig a faenergetika támogatja a fenntartható erdőgazdálkodást, ami segít csökkenteni a szokatlan erdőtüzek, rovarok, betegségek és az invazív fajok által okozott károkat.
Építkezés fából
A fa egyike a világ legrégebbi építőanyagainak, ugyanakkor ma már az egyik legkorszerűbb is, és az Erdészeti Szolgálat kitüntetett szerepet játszik abban, hogy segítséget nyújtson az állami, a törzsi, a helyi, és a magánszektornak, hogy miként kell hasznosítani a fát, mint zöld építőanyagot. Erősebb piacokat építeni az új, innovatív faipari termékeknek, amik támogatják a fenntartható erdőgazdálkodást, segítik csökkenteni az üvegházhatású gázok kibocsátását, és a vidéki Amerikát a feltörekvő iparág élére helyezik.
Innovatív mesterséges fatechnológiák alkalmazhatók a kereskedelmi projektekben, mint például a magas épületeknél és felhőkarcolóknál, valamint egyéb projektekben. Egyes becslések szerint a mesterséges fa technológiával épített három-öt emeletes épület csak ugyanolyan kibocsátást eredményez, mint akár 550 autóé egy év alatt az utakon. Fa alapú tervek is kimutatták, hogy az energiahatékonyságot javítják, ezzel csökkentve a fűtésre és hűtésre szolgáló energiafelhasználást. Jelenleg a fa és egyéb kapcsolódó erdei termékek piaca a több mint egymillió munkahelyet biztosít, ami sokat jelent a vidéki Amerikának. Mivel ezek a piacok bővíthetők, így további gazdasági lehetőségeket teremtenek.
Nemzeti Bioenergia Nap
Második éve került sor 2014. október 22-én a Nemzeti Bioenergia Napra. A Nemzeti Bioenergia Napot azért rendezik, hogy elősegítsék a bioenergia jobb megértését és annak társadalmi, környezeti és gazdasági hasznait. Eseményekre kerül sor szerte az országban, hogy jobban megismertessék és megértessék bioenergiát helyi, regionális és országos szinten. Nyílt napokat tartanak a bioenergia létesítmények, szakértői paneleket tartanak a helyi egyetemek, az Erdészeti Szolgálat és partnerei abban a reményben, hogy amerikaiak ezrei szereznek ismereteket a bioenergiáról és a helyi hatásairól.