2015. június 14. - A zöld szín vált a köznyelvben a "jó a környezet" jelképévé.
Ugyanakkor a kutatók tanulmányozzák a Carnegie Airborne Observatory (CAO) által készített erdő képeket, és felhasználják a szivárvány színeit ahhoz, hogy mit tegyenek a jó környezet számára.
A CAO, mint neve is mutatja, nem egy épület, hanem egy kétmotoros repülőgép. Felszerelték pulzáló lézerrel, a gépek lehetővé teszik a tudósok számára, hogy 3D-s térképeket hozzanak létre az erdőkről. Ami igazán hasznossá teszi ezeket a gépeket a természetvédelmi erőfeszítésekhez, az a fedélzeti spektrométer, mely készülék méri a kémiai jellemzői alapján a tárgyakról visszaverődő fényt. Ilyen eszközök használata a tudósok számára lehetővé teszi, hogy nagyszabású 3D-s térképek készüljenek az erdőkről, amelyek a feltűnő - és gyakran szép - színekkel megmutatják a láthatatlan különbségeket a fák kémiai összetétele alapján.
Felhívják a figyelmet ezekre a látszólag apró különbségekre a kritikus védelemhez. A CAO spektrométer belenézett erdőborítás alá, hogy felfedje a szintek biokémiai kapcsolatát a fák növekedésével. Mivel a fáknak a növekedésükhöz meg kell kötniük a szén-dioxidot, a növekedéssel összekapcsolt szintek vegyi anyagai adtak ötletet a tudósoknak ahhoz, hogy mennyi szén szükséges minden fa felépítéséhez. A színek a térképen a különböző vegyi anyagoknak az értékeit jelentik az erdő lombkoronájában. Ardhie Echel