2022. augusztus 19. - Az egészséges erdők részei annak az ökológiai és természeti örökségnek, amelyre Brit-Kolumbia (B.C.) nagyon büszke, és az erdőgazdálkodók határozottan elkötelezettek ezen értékek tiszteletben tartása mellett.
B.C. fenntartható erdei és a belőlük készült termékek kritikus szerepet játszanak abban, hogy Kanada hosszú távon teljesítse szén-dioxid-kibocsátási kötelezettségeit. Brit-Kolumbia erdősége nagyobb, mint Franciaország és Németország együttvéve. Gyönyörű parkoknak és kiterjedt védett területeknek ad otthont. A tartomány természeti szépségének nagy része az erdőkből származik, amelyek a tartomány földterületének 62 százalékát teszik ki. Kanadában háromszor több, harmadik fél által tanúsított erdő található, mint a világ bármely más országában, és B.C. éves kitermelésének nagy része olyan tevékenységekből származik, amelyek a fenntartható erdőgazdálkodási szabványok szerint tanúsítottak, vagy megfelelnek a környezetgazdálkodási rendszerek nemzetközileg elismert kritériumainak. A B.C.-ai erdők szépségének és ökoszisztémáinak megőrzése érdekében évente az erdők kevesebb mint 1% százalékát vágjuk ki, és a törvény szerint ezeket a területeket a kitermelés után újra kell telepíteni. Valójában minden kivágott fa helyére három csemetét ültetnek, hogy erdőink örökké erősek és egészségesek legyenek. Ezért a B.C. ügyfelei és tartományunk polgárai továbbra is használhatják a Brit-Kolumbia cellulóz-, papír- és fatermékeket, és biztosak lehetnek abban, hogy jó döntéseket hoznak a bolygónk számára.
Partner a klímaváltozás elleni küzdelemben
B.C. erdőgazdálkodási megközelítése szerepet játszik abban, hogy Kanada hogyan fogja elérni a szén-dioxid-kibocsátási céljait hosszú távon, és számos különböző módon járul hozzá az éghajlatváltozás mérsékléséhez. Amellett, hogy biztosítják a kitermelt területek újraerdősítését, az ezekből az erdőkből kikerülő fatermékek mindaddig tárolják a szenet, amíg használatban vannak. Ahogy a fák nőnek, megkötik a szenet a légkörből, és elraktározzák azt gyökereikben, fában, leveleikben vagy tűikben, és oxigénre cserélik, amelyet a légkörbe bocsátanak ki. A fiatalabb fák gyorsabban nőnek, mint a kifejlett fák, így gyorsabb ütemben cserélik ki a szenet oxigénre. Ahogy a fák elérik életciklusuk végét, és elpusztulnak, legyen szó akár erdőtűztől, rovarfertőzéstől vagy pusztulástól, visszaengedik tárolt szenet a légkörbe. A szén nem csak a fa élettartama alatt marad a fában, hanem évtizedekig az olyan termékekben is, mint a fűrészáru vagy bútor. Például egy tipikus 2500 négyzetláb alapterületű favázas otthon becslések szerint 30 tonna szenet tárol, ami annyi, mintha hét évig vezetné az autóját. Összehasonlításképpen: az acélvázas ház szénlábnyoma 26% százalékkal nagyobb, mint a favázas házé, a betonvázas házé pedig 31 százalékkal magasabb, mint a fáé. A fából való építés nagy jelentőséggel bír a fenntartható fejlődésben és a kibocsátás-csökkentésben.
A kitermelt rönk gyakorlatilag 100 százalékát felhasználjuk
B.C. erdőipara a kitermelt rönk 100 százalékos hasznosítására törekszik. A kitermelt rönk csaknem fele kiváló minőségű fűrészáruvá válik, amely kiválóan alkalmas építkezésre. A rönk körülbelül 1/3-a faforgács marad. Ezeket cellulóz, papír és panelek vagy pellet előállítására használják fel, amelyek bioüzemanyag formájában zöld energiaforrásként használhatók fel. A fűrészport, forgácsot és kérget bioüzemanyagként újrahasznosítják a gyártási folyamat során, vagy fapelletként exportálják. Végül a kész fűrészáruról levágott végeket ujjas illesztésű fűrészáruvá alakítják, amely egy mesterséges fatermék.