2023. április 22. - A Ripost a lelőtt svájci farkas apropóján egy szakértő véleménye alapján azt írta, hogy Szlovákia és Románia felől több vadonélő állat is érkezhet és megtelepedhet Magyarországon.
Az M-237 néven ismert farkas akár Magyarországon is megtelepedhetett volna a veresegyházi Medveotthon állatgondozója szerin.
A fiatal hímek amúgy is kóborló hajlamúak: mivel a farkasok alapvetően falkában élnek, a szomorú körülmények között elhunyt állat nyilván élőhelyet, illetve párt, társat keresett magának
- mondta el Horvát László, az intézmény fő állatgondozója, hozzátéve, hogyNAPI 15-20-25 KILOMÉTER MEG SEM KOTTYAN EGY KÓBORLÓ FIATAL HÍMNEK,aki még nem foglalt el magának megfelelő életteret. Az Északi-középhegységben máig találhatók olyan kiterjedésű, kevésbé zavart erdők, amelyek megfelelőek a farkasok számára akár hosszú távú élőhelynek is. Azokon a tájakon kellő mennyiségű a táplálék, így feltételezhetően ott huzamosabb időre is megtelepedhetnek farkasok.
Horvát László valószínűnek tartja, hogyA JÖVŐBEN ÚJABB FARKASOK, SŐT MEDVÉK IS VÁNDOROLNAK MAJD HOZZÁNK AKÁR SZLOVÁKIA, VAGY ROMÁNIA IRÁNYÁBÓL
Erre nemcsak a farkas, de egyre inkább a medve vonatkozásában is fel kell készülnünk, hiszen a számukra kedvező élőhelyadottságú területeken nyilván területet foglalnak ezek az állatok - mondta el a fő állatgondozó, aki szerint ez egy teljesen természetes jelenség.
Szerinte elsősőorban a legelők lehetnek veszélyben. A farkasok többnyire elkerülik az embereket.Tekintve, hogy a farkas opportunista állat, vagyis a legkönnyebben megszerezhető táplálékot preferálja, olyan helyeken jelenthet ez problémát, ahol extenzív állattartással foglalkoznak – emelte ki Horvát László, vagyis onnan, ahol külterjes módon tartanak nagyobb mennyiségű haszonállatot, viszonylag könnyű egy ragadozónak zsákmányt szerezni.