2026. május 26. - Az Év Erdőgazdálkodója 2025-ben Sipos István, a hazai erdőgazdálkodás egyik meghatározó alakja.
A Sipos István szerint a kitüntetés nem a lezárást, hanem új lendületet jelent a Kárpát-medence élhetőségéért végzett munkában.
A szakember köszönetet mondott családjának és csapatának a támogató háttérért, majd hangsúlyozta: a klímaváltozás miatt az erdők szerepe felértékelődik, és az erdőgazdálkodásnak a jövőben egyre nagyobb súlyt kell kapnia az életünkben.
Ahhoz, hogy élhetővé váljon itt a Kárpát-medence, a továbbiakban is nagyon fontos a tartamos erdőgazdálkodás és az erdő egészségi állapotának a hosszú távú megőrzése – mondta.
A díjazott a jövőben innovációval és fejlesztéssel folytatja a munkát, emellett kiemelt célja, hogy tapasztalatait és tudását átadja a fiatal generációnak, rávilágítva arra, mennyire nélkülözhetetlenek az erdők a mindennapjainkban.


