Sárvár, Szombathely - Népszerűek a megyei vadásznapok, és népszerű maga a vadászat is. A legutóbbin százak vettek részt, megtekintve a talán leglátványosabb momentumot, az ifjú vadászok esküjét.
Az országos vadászkamara elnöke, Feiszt Ottó szerint a vadászatra, a vadgazdálkodásra nagy szüksége van a társadalomnak. Több okból is. Egyrészt, mert az ésszerű vadtartás és állományritkítás egyensúlyt teremt, környezetet véd, és egy jelentős csoport jó irányú energiáit köti le. Másrészt igen jelentős bevételt hoz az ágazat a gazdaságnak. Több milliárd forint folyhat évente a nemzeti kasszába a vadásztatások és más ügyletek révén. A vadászat járulékos hasznaként említhető az adott terület védelme és gondozása, s a termőföldek óvása úgyszintén.
Tény, hogy a vadászat mára nem csupán hobbi, sport, hanem nagy szakértelmet kívánó foglalkozás is. Amire egyre kíváncsibbak a kívülállók, a természetért, környezetünkért tenni akaró civilek is, akik minden eddiginél nagyobb számban keresték fel a sorrendben tizedik megyei vadásznapot, s ez jelzésként is felfogható. Eljutottunk hát oda, hogy a vadászok esküje értük, értünk is szól. A számok azt mutatják, hogy vadászaink, köztük a vasiak, jól működnek. Dámvadak tekintetében Európa legjobbjai között vagyunk, igaz ez a vaddisznó-állományra is. A fővadász szerint azok, akik most lépnek soraikba, nemcsak egy izgalmas területet, hanem komoly felkészülést igénylő szakmát is megismerhetnek.
Erre az útra lépett az ifjú vadászok avatásán a sárvári Bodoricsné Dann Piroska és fia, Bodorics Balázs. Felemelő volt látni, amint vadásszá fogadta őket László Győző, a megyei vadászkamara elnöke: Piroska csillogó szemekkel vette át az okmányt, s Balázs szintén átérezte, átélte az ünnepélyes percek fontosságát. „Ha azt kérdezi, miért lettem vadász, akkor arra két válasz is adható. Egyrészt a férjem már régóta műveli ezt a szakmát, vitte magával cserkészni a gyerekeket, így a kislányunkat is. Egyre unalmasabb volt egyedül otthon, így én is átnyergeltem", nevet fel a csinos asszonyka, és rögtön el is mondja, hogy tisztában van az ágazat fontosságával. És nem marad adós a másik válasszal sem: „Van egy cégünk, önálló vadászati joggal bíró. Területünkön művelhetjük ezt az összetett tevékenységet, legyen szó magáról a becserkészésről, elejtésről, az állomány védelméről. Vaddisznó, őz, szarvas, sőt dám is megfordul a területünkön". Balázs Mosonmagyaróváron egyetemista, a vadászat izgalmára helyezi a hangsúlyt. „Ez egy veszélyes sport, nagy fegyelmet igénylő. A rohanó világban lassítani kell azért, hogy elkerüljük a hibát. Ez tetszik nekem. Szeretem a természetet most, elsőéves hallgatóként mit sem változott a véleményem. A természet védelme elsőrendű feladat, és ezért a vadászat talán a legtöbbet tehet. Amúgy mondtam anyunak, amikor az eskü szövegére szólítottak fel, hogy tegnap mondtam hasonlót az egyetemen."
2008. szeptember 16. - A zöldruhások nem csak cserkésznek és lőnek, hanem védik a vadállományt és vele egész környezetünket