A Nimród című vadászati lap egykori főszerkesztője, számos afrikai témájú könyv szerzője máig is elsősorban mint vadász él a magyar köztudatban, holott néprajzkutatóként, számos afrikai állatfajt felfedező zoológusként alkotott igazán jelentőset. A Nagymaroson látható tárgyak, dokumentumok, rajzok, fotók a Természettudományi Múzeumból és a Kittenberger-hagyatékot gondozó Zoltai családtól kerültek az igényesen, hangulatosan kialakított terembe. Az üveglappal borított íróasztal rengeteg személyes tárggyal azokból az időkből származik, amikor a vadászati lapot szerkesztette a Nagymarosra nősült tudós.
A falon érzékletes afrikai vadászjelenteket ábrázoló grafikák, részletek Fekete István írásaiból, s néhány mondat magától a tudóstól arról, ki az igazi vadász. A sarokban különböző életkorú mászai hölgyek ember nagyságú fotói gyönyörű, Afrikából hozott használati tárgyakkal keretezve. A főfalon érintőképernyős monitor, amelyen Kittenberger életrajza olvasható számos adalékkal, körülötte afrikai trófeák, fotók a tudósról és dokumentumok.
A kiállítás hétközben az ipoly-erdo.hu-n bejelentkezők számára tekinthető meg, szombat-vasárnap pedig 12-től 18 óráig szakszerű és izgalmas tárlatvezetéssel mindenki előtt nyitva áll. VARGA KLÁRA
2008. október 25. - Még a helyiek is azt mondogatták egészen nyár elejéig, hogy Nagymarosnak egyetlen nevezetessége van: a Duna túlpartján a visegrádi vár. Azóta változott a helyzet, megnyílt az Ipolyerdő Zrt. helyi épületében Ki a vadász? címmel a Kittenberger Kálmán-emlékkiállítás.