Erdők nélkül nem élhetünk (Tolnai Népújság)

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív
 
2008. október 21. - A fa a legrégebbi megújítható, környezetkímélő nyersanyag és energiaforrás, felhasználása a XXI. században is a legjobb választás. Ezt kívánja tudatosítani az Európai Erdők Hete keretében megyénkben a Gyulaj Zrt. az annafürdői erdei iskolában, illetve a Gemenc Zrt. a pörbölyi ökoturisztikai központban az erdészek által odaadással szervezett programokban.

Az erdő termékeinek és szolgáltatásainak elérhetőségét a társadalom számára, az erdők védelmét biztosító gazdálkodási tevékenységet minél szélesebb körben ismertté kell tenni, hangsúlyozta Kupás Deák Zoltán, a Gyulaj Erdészeti és Vadászati Részvénytársaság Hőgyészi Erdészetének vezetője. A gyerekeket meg kell tanítani, hogyan viselkedjenek, miként védjék az erdők növény- és állatvilágát. Az erdei nyílt napon hétfőn több mint 220 diákot fogadtak a Gyulaj Zrt. munkatársai, és kísérték végig őket az erdei tanösvényeken, mondta Dénes Margit erdőmérnök, a Lengyel-annafürdői erdei iskola vezetője. A diákok megismerkedtek az eddig jobbára csak tankönyvekben látott növényekkel, állatokkal, információkat kaptak az erdő- és vadgazdálkodásról, az ehhez kapcsolódó iparágakról. Erdei termékekből játékokat, ékszereket készítettek, sült gesztenyét, kökényt ettek. F. K. É.

Magyarországon növekszik az erdős területek nagysága
Európa 44 százalékát, hazánk területének 20 százalékát erdő borítja, és ez az erdőterület folyamatosan növekszik. Magyarországon Trianon után 11 százalék volt ez az arány, ami a tervszerű erdőgazdálkodásnak köszönhetően mára csaknem a duplájára emelkedett. Hazánkban évente 7 millió köbméter fát lehetne kivágni, de ennek csak 60-70 százalékát termelik ki. Az erdők az üvegházhatást okozó gázok folyamatos megkötésével jelenleg a leghatásosabban mérséklik a klímaváltozás ütemét, védik a földi életet.


© 2024 Forestpress. All Rights Reserved.