Miskolc - Az Ady Endre Kulturális és Szabadidő Központban vagy negyvenen gyűltek össze. A Diósgyőri Kocsis Pál Kertbarátkör tagjai Miskolc közbiztonságáról és a zártkertek vagyonvédelméről diskuráltak és vendégeket is hívtak.
Többek között Nyírő Pált, Miskolc város közgyűlése közbiztonsági tanácsnokát, Papp Tamást, a polgármesteri hivatal főosztályvezetőjét és dr. Pásztor Albert ezredes, városi rendőrkapitányt.
Így nem mehet tovább
A panaszáradatot Bakos Imre, a kör elnöke nyitotta meg. Elmondta, hogy hatezer hektár művelt területet tartanak nyilván Miskolcon és a kertek egy részében nem marad mozgatható „tárgy”. Ezért aztán sokan már ki sem járnak telkeikre, a lopásokat, a betöréseket nem jelentik be. A hozzászólók szenvedélyes hangon számoltak be személyes bajaikról, szapulták a törvényalkotókat és a -hozókat, mondván: ha nagyobb lenne a szigor, ha a cselekedeteket súlyosabb ítéletek követnék, akkor a rablók is elgondolkodnának. Most azonban virágzik a megélhetési bűnözés, mindent elvisznek azoktól, akik még hajlandók megművelni földjeiket. Csatári Ernő egyenesen arra szólította fel a „hatalmat”, hogy a károkozókkal az utolsó fillérig számoljon el, velük téríttesse meg a másoknak okozott veszteséget. Az idős és elkeseredett kertművelők sommás véleményét Tőkei Imre így fogalmazta meg: „Odajutunk, hogy embereket fogunk felbérelni és megvédjük magunkat!”
Mezőőri szolgálat
Amióta Miskolcon visszaállították a mezőőri szolgálatot, nyolcan mintegy 200 négyzetkilométeren végzik feladatukat. Az elmúlt tizennégy hónapban 3575-ször (!) intézkedtek. A zártkerti betöréseket végzők azonban körültekintőek, mert szó szerint ez a foglalkozásuk. A fórumon az is elhangzott, hogy a falopásokkal szemben az erdőgazdaság, az erdőfelügyelőség, a rendőrség, a polgármesteri hivatal közterületfelügyeleti főosztálya, a polgárőrség, valamint a helyi lakosság együttesen sokat tehet.