Földharc (Magyar Hírlap)

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív
 
2009. január 7. - SINKOVICS FERENC  főszerkesztő-helyettes azt járja körül, kik vetettek szemet a legjelentősebb nemzeti értékünkre

Makacsul tartja magát az a tévhit, amely szerint a szocialisták már jóllaktak, azaz ha újra megválasztják őket a szavazók, már nem visznek el semmit. Nincs is már mit elvinniük. Mindez annak a suttogó propagandának a része, amellyel már 2010-re készül az MSZP. A valóságban persze egészen más a helyzet. Csábítóan zsíros húsdarabok úszkálnak még a privatizációs fazékban, mind közül talán a magyar termőföld a legcsábítóbb. Csaknem hatszázezer hektárnyi szántó van még a Nemzeti Vagyonkezelő Zrt., ezen belül pedig a Nemzeti Földalapkezelő Szervezet tulajdonában, amelyből egyelőre csak magyar állampolgárságú magánszemély vásárolhat. Ezt a korlátozást csak 2011-ben oldja fel az állam. Azután nemcsak a hazai nagyüzemek, hanem külföldi magánszemélyek és külföldi cégek is vehetnek termőföldet hazánkban. Ugye itt, ezen a ponton sejlik fel az a rémkép, amely szerint az idegenek egész egyszerűen kivásárolhatják majd alólunk az országot. Márpedig egy föld nélküli nemzet olyan, mint egy lakás nélküli család. Nem lehet kétséges a sorsa...
A szocialista nagyüzemi agrárlobbi, azaz a „zöld bárók" több rohamot is indítottak már a magyar termőföldért. Az eszközök rendkívül változatosak és rafináltak. Hely hiányában nem sorolom most őket, a lényeg az, hogy mindig a lobbi által kijelölt strómanok kezébe kell jutnia a földnek. Az egyik fő csapás a magyar gazdatársadalom kivéreztetése, amely kénytelen lesz eladni a tulajdonában levő termőföldet. A másik a Nemzeti Földalapkezelő területeinek bekebelezése. Ha mégis valami hiba csúszik a folyamatba, akkor ott az FVM legmagasabb vezetői szintje, amely mindig kész a beavatkozásra. Akár a pályázat eredményének erőszakos megfordítására is. Ahogy ez például Újfehértón történt.
Talán nagyképűen hangzik, de sok esetben a szakemberek sem látják jól az eseményeket. Elterjedt, hogy az MSZP-s agrárlobbi már most rengeteg termőföldet játszik át külföldi vásárlóknak, különféle trükkös szerződések, opcióktól hemzsegő megállapodások útján.
Valójában nem erről van szó, ez a kör ugyanis egészen másban érdekelt. A lobbi már többször is nekifutott egy olyan törvénymódosításnak,
amelynek az a lényege, hogy a hazai jogi személyek, értsd a nagyüzemek, korlátlanul vásárolhassanak termőföldet. A külföldiekről hallgattak. Sőt maguk a „zöld bárók" azok, akik ma már szeretnék jóval 2011 utánra' is kitolnia külföldiek földvásárlási tilalmának feloldását. Előbb ugyanis ez a réteg akar hozzájutni a termőföldhöz, elsősorban a Nemzeti Földalapkezelőben levő hektárokhoz, hiszen amíg az MSZP kormányoz, addig ezeket között mozog. Nem messze, a Bécsi-medencében viszont nyolc-tíz millió forintot is kérnek a földért. Az MSZP-s agrárlobbi haszna tehát szélsőséges esetben akár hússzoros is lehet. De várhatóan csak az ötszörös-tízszeres mérték körül forog majd, jóllehet ez is hatalmas profit, olyan hatalmas, amelyet a szocialistákhoz közeli nagyüzemeknek és tulajdonosaiknak eszük ágában sincs átengedni a külföldi vásárlóknak. Ezekből a hazai nagyüzemtulajdonosokból áll majd össze a szupergazdag MSZP-s gazdasági elit második hulláma. A jelentős vagyonnövekedés természetesen politikai hatalommá konvertálódna. Méghozzá olyan mér-. tékűvé, hogy a magyar társadalom évtizedekre lemondhatna a változtatás, az igazi demokrácia lehetőségeiről és nemzeti érdekeiről.
Mindössze ennyi forog most kockán. Szívesen üzeni ezt az ember azoknak a fideszes politikusoknak is, akik - ki tudja, miért - azon a véleményen vannak, hogy semmi szükség az előre hozott választásokra, főjön csak saját levében a Gyurcsány-kabinet, aztán 2010-ben úgyis kénytelenek lesznek elmenni a búsba.
Csakhogy ebbe a földügybe minél előbb bele . kellene avatkoznia egy új, polgári, hazafias érzelmű kabinetnek. Ebbe is. Hogy elkerülhessük a szinte katasztrófaszerű következményeket.
Mert amíg a helyén hagyjuk a Gyurcsány-kormányt, nemigen lehetnek illúzióink. Most az állami tulajdonban levő hektárok fölött például az az MSZP-s Benedek Fülöp diszponál mint a Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. földügyekért felelős vezérigazgató-helyettese, aki ellen tavaly ősszel vádat emelt az ügyészség. Épp gyanús földügyletek miatt.
Ehhez végképp nincs mit hozzátenni.



© 2024 Forestpress. All Rights Reserved.