A Domberdő szakemberei (akik egyébként - a csillagásztól a madarászig - valamennyien régóta foglalkoznak már környezeti neveléssel) két korcsoportban, alsó és felső tagozatos megosztásban várják a gyerekeket. A képzés bázisa az egyesület vizslaparki központja lesz, ahol minden fontos eszközzel felszerelt tanterem áll rendelkezésre. Ám a szándékok szerint ez a helyszín leginkább csak kiindulópontja lesz majd a gazdag terepi programmal fűszerezett szakkörnek.
- Maga a Vizslapark is remek helyszín arra, hogy a városi gyerekek és a környezetvédelem barátkoztatását elkezdjük - mondta Bogár István, a Domberdő elnöke. - S az adottságait fejlesztéssel is igyekszünk kihasználni: a városvezetéssel való egyeztetés után szeretnénk tanösvényt létesíteni itt, többek közt madáretetőkkel, s a különféle, itt élő fajokat bemutató táblákkal. A heti rendszerességű szakkörnek amúgy a sok mozgás lenne a legfőbb sajátossága: kirándulásokat tervezünk, amelyeken a gyakorlatban mutathatjuk meg a gyerekeknek, mit is jelent, miért fontos a környezet és a természet védelme. Ebbe a sorba a szennyvíztisztító teleptől a madárgyűrűző bázisig sok mindennek bele kell férnie.
A természetbúvár szakkör első összejövetelét február ötödikén tartják majd, akkor még a tanmenet megbeszélése lesz a lényeg. Aztán kezdődik a kaland. Varga Andor