9 (kilenc) milliárd forint fejlesztési forrást nyert el a Miskolci Egyetem 2008-2009-ben. Ez akkor is óriási összeg, ha hozzátesszük: benne van a Zenepalota PPP-konstrukcióban történő rekonstrukciója – végre megkezdődhet, nem az egyetem, nem a tervező, nem a leendő kivitelező hibájából állt egy évig parkolópályán az ügy –, vagy például egy olyan egymilliárdos összeg, amihez innen is oda kell tenni egymilliárdot. (Ez a Mechatronikai és Anyagtudományi Kooperációs Kutatási Központ jövőbeli működésének fejlesztését és megerősítését szolgálja, és az egyetem által alapított, az intézmény 100 százalékos tulajdonában levő UNI-Flexys Egyetemi Innovációs Kutató és Fejlesztő Nonprofit Kft. nyerte el.)
A két kulcsszó
Optimizmus és innováció – ezek a kulcsszavak az egyetemmel kapcsolatban. Dr. Mang Béla fejlesztési rektorhelyettes mondta ezt azon a keddi sajtótájékoztatón, amelyen dr. Patkó Gyula rektor bevezetője, a kilencmilliárdot elnyert pályázatokról szóló rövid ismertetője – és a jelenleg is folyamatban levők felvillantása – után egyik-másik projektbe „bepillanthattak” a média képviselői. Kilenc nyertes pályázatról van szó, a „legdrágább” az, amely ezt a nevet viseli: A Miskolci Egyetem hazai és nemzetközi versenyképességének komplex megújítása. Hatmilliárd 230 millió forint a támogatás. Az egyetem versenyképességének növelése – természetesen – Miskolc, a megye, a régió versenyképességének növelését is jelenti. Miskolcon és Sárospatakon épületek újulnak meg, tereik alakulnak át: a tervekben 37 ezer négyzetméteren több mint 500 helyiség szerepel. Laboratóriumokat korszerűsítenek, szerelnek fel gazdagon.
Műszaki életpálya
Egy másik nyertes pályázat (szűk 200 millió forint) a könyvtári hálózat szerepét növeli. Egy további is a könyvtárhoz kapcsolódó (82 millió): ebben benne van Miskolc mellett Tiszaújváros, Sajószentpéter és Alsózsolca. És így tovább.
A tudományos utánpótlásnevelés, a műszaki, informatikai életpálya elismertségének növelése, összhangban egyetemünk stratégiai céljaival: 150 millió elnyert forint felhasználásával. (Tehetséges középiskolások megismertetése az egyetemi munkával, a tudományos diákköri munka inspirálása, a doktori képzés segítése.)
Indul a Zeneművészeti, elindult a 6,2 milliárdos fejlesztés, és van, ami már készen is van. Természetesen mi is hírt adtunk a High-Tech automatizált működtetésű integrált logisztikai labor átadásáról. Százmillióból létesült.
2009. július 16. - Miskolc - A Miskolci Egyetem által idén és tavaly elnyert támogatások összege bő 9 milliárd forint.