A vádlottak engedély nélkül, nagy területen vágtak ki erdőket és azokat nem telepítették újra, mely jelentős környezetkárosításnak minősül az érvényes jogszabályok szerint.
Az erdők felügyeletét ellátó hatóság, miután észlelte, hogy engedély nélküli kivágások történtek, bírságokat szabott ki, de azokat nem tudta behajtani, mivel nincstelenek nevén vannak a területek. A bírságok összege több tízmillió forint.
Móriczné Rekedt Nagy Gyöngyi ügyész az MTI-nek elmondta: A törvény öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetheti az engedély nélküli tarvágást, ha az erdőjelleg visszaállítható, ha nem lehet visszaállítani az eredeti állapotot, akkor kettőtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés lehet a büntetés.
A bíróság szerint a környezetkárosítás 126 millió forintos eszmei értéke nem képezi a vád tárgyát.
A vád tárgyát képező érték 107,7 millió forint, mely a kitermelt fa értéke, ugyanis ennyivel gazdagodtak a vádlottak abban az esetben, ha a perben bebizonyosodik, hogy engedély nélküli fakitermelésre került sor - mondta Sallay Sándor tanácsvezető bíró.
A per november 5-én folytatódik. Elsőfokú ítélet decemberben várható.
Hamarosan egy hasonló ügy kerül a Kiskunhalasi Városi Bíróság elé, kárértéke annak magasabb, az elkövetés módja azonos - közölte az MTI-vel Móriczné Rekedt Nagy Gyöngyi ügyész.
2009-10-29 - Az igazságügyi szakértő szerint 40 hektáron már nem állítható helyre az eredeti állapot, mert a fafajták a megváltozott klimatikus viszonyok miatt már nem pótolhatók.