- Kicsit elszomorít, hogy ha bármilyen kezdeményezés történik, annak sokan a rossz oldalát keresik - mondta el lapunknak Kóbor Zsolt, a kalandpark kivitelezéséért s majd üzemeltetéséért felelős cég munkatársa. (Előzmény: Már épül a kalandpark, Kisalföld, 2009. október 29.) - Környezetvédők vagyunk, szeretjük a természetet, én magam otthon napelemeket is használok, hogy ezzel is védjem a Földünket. A kalandparkban is vigyázunk a növényekre, az ott élő fajokra, sétaútvonalakat, tanösvényt építünk ki, ahol majd a forgalom bonyolódik.
Természetesen senki nem kezdhet az erdőben építkezésbe engedélyek nélkül, ezek közül is az egyik legszigorúbb a természetvédelmi hatóság feltételrendszere, de a mi beadványunkban ők sem találtak hibát. Alapvető elvárás például, hogy ha a kalandpark már nem üzemel tovább, akkor az erdőt az eredeti állapotába kell visszaállítani. A pályák elemeinek a felszerelésekor sem sérülnek a fák, hiszen nem fúrunk, vágunk, kívülről erősítjük fel a játékokat a törzsekre. Elképzeléseink szerint a már üzemelő kalandparkban oktatást is tartunk, amikor az iskolások figyelmét éppen arra hívjuk majd fel, miért és miként kell védeni a velünk együtt élő természetet - tette hozzá.
2009. november 24. - Olvasói kérdés: A soproni erdőben készülő kalandpark egyik részén van a környék leggazdagabb összefüggő ciklámentelepe. Talán már nem védett városunk e gyönyörű jelképe?