2010. július 10. - Az országban számos gondot és bajt okozott a hirtelen
lezúduló, rendkívül nagy mennyiségű csapadék, kiöntötték a patakok, a
folyók, sok helyen eláztak az épületek, a pincék, víz alá kerültek a
mezőgazdasági területek. Súlyosan érintette a vadgazdálkodókat is a szélsőséges időjárás, megsemmisültek a földön fészkelő madarak, köztük a fácán és a fogoly fészekaljai, elpusztultak az apró mezeinyúl-fiókák. Az árvizek utáni szúnyogfelhő még a nagyvadállományt is megkínozza, a fiatal egyedekben okozva veszteséget.
A természet igyekszik ugyan a veszteséget enyhíteni, a szárnyas apróvad ún. sarjúfészkeléssel próbálja pótolni az elpusztult tojásokat, de ennek eredményessége ritkán éri el az első költésekét.
Az Országos Magyar Vadászkamara szervezetei, döntésük szerint, saját költségvetésükből próbálnak enyhíteni a károsultak anyagi gondjain, itt a vad gazdálkodásban keletkezett károk másodrendűnek minősülnek, az olyan gondok mellett, ami a bőnyi Fábián Imrééket érte. A négygyermekes család, mivel a lakóházukat életveszélyessé nyilvánították, kénytelen volt elhagyni otthonát, és csak reménykednek a mihamarabbi hazaköltözésben.
A Bakony-ér felől érkező víztömeg elvitte a ház egyik oldalát és csak a megerősített födémnek volt köszönhető, hogy állva maradt az épület. A kidőlt fal pótlása után kerülhet sor a belső részek helyreállítására, ahol is a lakóépületben félméteres víz tette tönkre az aljzatot és a berendezéseket.
Az Országos Magyar Vadászkamara Győr-Moson-Sopron Megyei Területi Szervezete az elnökség egyhangú döntése alapján az árvízkárosultak megsegítésére szánt összeget teljes egészében az erre leginkább rászoruló tagjának ajánlotta fel. ORBÁN HENRIK