2011. június 2. - A XVI. század skót és angol kastélyainak mintájára
épített, jelenleg felújítás alatt álló, de így is festői szépségű
nádasdladányi Nádasdy-kastélyban ünnepelte megalakulásának 130.
évfordulóját és tartotta emlékülését május végén az Országos Magyar
Vadászati Védegylet (OMVV). A rendezvényen részt vett mások mellett Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes, az OMW elnöke, Ángyán József, a Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára, Gilbert de Turkheim, az Európai Vadászszövetségek Szövetségének (FACE) elnöke, Pechtol János, az OMVV ügyvezető elnöke, Simkó Gyula, a Safari Club International Középmagyarországi Egyesületének elnöke (SCI) és Oláh Csaba, a Vadászati Kulturális Egyesület (VKE) elnöke. A kulturális elemekkel színesített nap házigazdája és egyben műsorvezetője Balázsovits Lajos érdemes művész, a Játékszín igazgatója volt.
A Vadászkamara Kürtegyüttes köszöntő dallamai után megnyitóbeszédében Semjén Zsolt hosszasan méltatta gróf Nádasdy Ferenc - az OMVV alapítója - érdemeit, példaértékű munkáját és tenni akarását a magyar vadért, a magyar vadászatért. A történeti áttekintésében külön kitért arra is, hogy már 1881-ben a haladást tűzték zászlajukra a védegylet alapítói, és ez a célkitűzés többszörösen is visszaköszön a mai elnökség munkájában. Kiemelte: szükség van a Nemzeti vadgazdálkodási program létrehozására. Sok más mellett egyik fő céljuk a vadászati kultúra fejlesztése, ennek érdekében egy egységes vadászati múzeum létrehozása. Ángyán József is követendő példaként beszélt gróf Nádasdy Ferencről, majd hozzátette: a tudatos vadászat elengedhetetlen a természet szabályozásában, és e nemes tevékenység aktív természetvédelem. Kiemelte, a magyar vadállomány olyan kincs, amelyet mindenképpen óvni, védeni kell. Ezek után Gilbert de Turkheim beszédében kifejtette, hogy Magyarország a FACE programjaiban aktívan vesz részt, ezek közül is kiemelkedik a Natura 2000 túzokprogramjában tett erőfeszítése. Felhívta az egybegyűltek figyelmét arra, hogy a magyar vadászat és az ahhoz tartozó kultúra Európában meghatározó szerepet tölt be.
Az emlékülés zárásaként az OMVV, az Országos Magyar Vadászkamara, az SCI és a VKE megalapította a Nemzeti Vadászati Kerekasztalt, amelynek célkitűzésében többek között a közös párbeszéd, a vadállomány megőrzése, a vadászat elismertségének javítása és hatékony kezelése is szerepel.