Trófeavadászok randevúja (Békés Megyei Hírlap)

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív
 
2006. április 26.
TEHETSÉGEK Ilyen versenyt eddig még nem rendezhetett Békés megye
Az ország legjobb fiatal vadász és vadtenyésztő tehetségei vetélkedtek két napon át Eleken, Gyulán.

Egy teljes napon át írásban és szóban számoltak be a középiskolások elméleti tudásukról, tegnap pedig már előkerültek a puskák és az agancsok is.

Az ország mind az öt, vadászatot oktató középiskolája képviseltette magát a megmérettetésen, így az elekieken kívül Egerből, Mátészalkáról, Somogyzsitváról és Csongrádról is érkeztek csapatok.
— A legjobban a lövészet érdekel, ott is talán a puska összerakásában vagyok a legfelkészültebb — vélte Vég László, az eleki középiskola tizennyolc éves tanulója. A fiatalok már az év elején megkezdték a felkészülést, hiszen összetett versenyben kellett helytállniuk. A lövészet is négy számból áll, a biztonsági és technikai tudás mellett „bukóra” és korongra is lőni kellett.
— Egy hatéves dám bika agancsa áll a trófeabírálat középpontjában. Nem egy kapitális darab, de nekünk éppen ideális, hiszen felemás lapátjai vannak, így nehezebb dolga van a mérésnél a diákságnak — vált mosolyra Valler Attila szabadkígyósi vadászati felügyelő szigorú arca.
— Ilyen cselekkel persze nem nagyon lehet kifogni a fiatalokon, látszik rajtuk, hogy volt már trófea a kezükben — teszi hozzá, majd már érkezik is a következő bajnokjelölt.
A vadfelismerő versenyszám nem csak az egyes állatfajokra terjed ki, a különféle növények alapján azt is meg kell mondani, hogy mely állat jellegzetes élőhelyére utal. Ha a képen sem állat, sem növény nem látható, a vadnyom alapján kell jól válaszolni.
— Nem volt még vadász, vadtenyésztő szakma kiváló tanulója országos verseny a megyében, így külön öröm számunkra, hogy a fiatalok mellett jeles szakembereket is vendégül láthattunk — vette át a szót Zámbó András, a rendező eleki Radványi György középiskola igazgatója.
— Ezen szakma képzése is az átalakulás felé halad, egyre inkább előtérbe kerül a gyakorlati oktatás. Egy ilyen verseny kiváló alkalom arra, hogy a diákok életszerű körülmények között mutassák be tudásukat, szerezzenek tapasztalatokat. Mindemellett pedig a szakma és a szakképzés képviselői is találkozhatnak, véleményt cserélhetnek — hangsúlyozta Pataki Tamás, a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium képzési és szaktanácsadási intézetének főigazgatója.

Csiszér Áron


© 2024 Forestpress. All Rights Reserved.