Több mint fél évszázada jól működik ez a vadásztársaság
A megyében az elsők között alakították ki a fácánnevelő telepüket, hatezer fácánnal
Tapolca (tremmer) - Országos vadászati kitüntetésben, gróf Nádasdy Ferenc-emlékplakettben részesült a Tapolca-medence Vadásztársaság.
A több mint egy évszázados múltra visszatekintő, 1881-ben alakult Országos Magyar Vadászati Védegylet (OMVV) 2003-ban országos kitüntetést alapított. Az OMVV választmányának döntése értelmében a gróf Nádasdy Ferenc-emlékplakettet abból a célból hozták létre, hogy az elismerés és a megbecsülés kifejezéseként kitüntetésben részesítsék a legjobbnak ítélt vadászatra jogosult szervezeteket. Az elismerés megszerzésének kritériumaként megfogalmazták, csak azok a szervezetek részesülhetnek ebben a kitüntetésben, amelyek a magyar vadgazdálkodás fejlesztése, valamint eredményességének biztosítása; a magyar vadászat szakmai hírnevének elismertetése; a vadgazdálkodás, a vadállomány védelme, a természetvédelem követelményeinek érvényesítése terén kifejtett tevékenységükkel kiemelkedő érdemeket szereztek. A gróf Nádasdy Ferenc-emlékplakettet kiemelkedő tevékenységük elismeréseként a közelmúltban adták át a megyénkbeli Tapolca-medence Vadásztársaságnak.
A Tapolca-medence Vadásztársaság több mint öt évtizedes múltra tekinthet vissza. Már az '50-es évektől kezdve példaértékű vadászati és természetvédelmi tevékenységet folytattak a medencében. Az elmúlt tíz esztendőben 9750 hektáron gazdálkodtak, tudtuk meg Csuri Lajos vadásztársasági elnöktől, akit meglepett az elismerés. A megyében az elsők között alakították ki a fácánnevelő telepüket, ahol a '90-es években hatezer szárnyast tartottak, ezzel is kímélve a természetes állományt. A természetvédelem működésük első percétől jellemző volt rájuk, óvták és védték a Tapolca-medence természeti értékeit. Míg korábban a Badacsonyi Tájvédelmi Körzet, ma a Balatoni Nemzeti Park iránymutatásai, elvárásai szerint dolgoznak, tevékenységüket összehangolják a nemzeti park munkatársaiéval. Amikor tíz esztendeje a vadászati jogot a tulajdonhoz kötötték, a vadásztársaságba tizennyolc földtulajdonost vettek fel, ezzel is megteremtve és erősítve a harmóniát a vadászok és a földtulajdonosok között. A vadásztársaság tevékenysége során mindig szem előtt tartotta a helyben élők, a helyben gazdálkodók érdekeit, csak így tudták elérni, hogy működésüket a környezetükben az elmúlt évtizedben is az elismerés, nem pedig a kritika jellemezte. Talán erre figyeltek fel az Országos Magyar Vadászati Védegyletnél, vélekedett Csuri Lajos elnök.