Kitörési pont lehet az agrárium számára (Zalai Hírlap)

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív
 
2007. február 3.
Nagykanizsa (kv) - Többek között energiaültetvény telepítéséhez és fenntartásához kapható támogatásokról, a létesítés megtérüléséről, és technológiájáról kaphattak információkat a Szőlőskert Fogadóban tegnap tartott fórum résztvevői.

Egy, a térségben létesülő biomasszafeldolgozó, pellet gyártó üzem lehetséges beszállítóinak megtalálását, valamint a jövőbeli partnerek informálását célozta az eszteregnyei Pannon Pellet Kft; által szervezett fórum, melyre a Kanizsa térségi gazdákat, földtulajdonosokat invitálták". A meghívottakat aztán a szakma prominensei a legfrissebb információkkal, s gyakorlati tudnivalókkal látták el. S hogy mik azok az ener-giaültetvények? Erről Burján Zoltán, a szervező, kft. képviselője elmondta: mezőgazdasági viszonyok között telepített, a talajviszonyok alapos, vizsgálata után kiválasztott, rendkívül nagy hozamot produkáló speciális fafajták (pl. nyár, fűz) ültetvényei. Az energetikai célú telepítés célja olyan fás vegetáció létrehozása, mely minél rövidebb időszak alatt megfelelő mennyiségű és fűtőértékkel bíró biomasszát képez.
Az energiagazdálkodás lehetőségei a zöldenergia előállításában címmel Kovács Kálmán nyitotta a szakmai előadásokat. A KVM államtitkára kiemelte: az EU soros elnöksége a biztonság érdekében azt a célkitűzést jelölte meg, hogy 2020-ig az alternatív energiák az összenergia harminc százalékát tegyék ki. Szerinte hazánk számára a zöldenergia jelenti a kitörési pontot, ezért érdemes mielőbb elindítani azon folyamatokat, melyek felhasználói oldalról segítik elő a program sikerét. Ehhez 2007 és 2013 között, uniós támogatásként összesen mintegy 200 milliárd forint áll rendelkezésre.

 


© 2024 Forestpress. All Rights Reserved.