2008. július 18. - Debrecen (HBN) - Nem véletlenül adott Debrecen helyet az erdészeti vándorgyűlésnek - mondta el Kátai János, dékán. Az Agrár- és Műszaki Tudományok Centrum Mezőgazdaságtudományi Karán számos szak keretében oktatjuk az erdő- és vadgazdálkodáshoz kapcsolódó ismereteket. Két szakot akkreditáltatott a kar, a természetvédelmi mérnöki és a vadgazdamérnöki szakokat. 1998 óta folytatunk vadgazda mérnök és 2000 óta természetvédelmi mérnöki főiskolai képzést. Az ún. hagyományos képzési formában, természetvédelmi mérnöki főiskolai szakon napjainkig mintegy 85 hallgató, míg a vadgazda mérnöki szakon közel 150 hallgató kapott oklevelet.
A természetvédelmi mérnöki szakon végzettek természetvédelmi hatósági és közigazgatási feladatokat, mezőgazdasági és erdőgazdasági vállalkozások természetvédelmi munkakörökben, valamint természetvédelmi szakigazgatási szerveknél és szakhatóságoknál, állat- és növénykertekben, vadasparkokban, múzeumoknál helyezkedhetnek el. A vadgazdamérnöki képzés során nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy az itt tanulók ökológiai, környezettudatos szemléletük alapján képesek legyenek a vadvédelem és a természetvédelem általános és sajátos feladatainak a megtervezésére, szervezésére, irányítására és végrehajtására. A vadállománnyal, mint természeti értékkel tevékenységet folytató erdészeti, mezőgazdasági, halászati, vidék- és településfejlesztési szervezetekkel fenntartott munkakapcsolatuk során érvényesíteni tudják a vadvédelmi és természetvédelmi elveket és előírásokat. Ezen a szakon diplomát szerzők a vadgazdálkodás speciális feladatainak ellátását, a természetvédelmi nevelést és a vadászati turizmus szervezését végezhetik.
A Mezőgazdaságtudományi Kar a természetvédelmi mérnöki képzési területen a mesterszak indítási engedélyét is megkapta a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottságtól.
Természetvédelmi és vadgazdamérnök képzés (Hajdú-Bihari Napló)
- Főszerkesztő
- Napilapok
- Találatok: 531