Tömeges vadpusztulás (Kisalföld)

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív
 
 

2004. december 21.

rget ettek: Ötven nyulat és két őzet szedtek össze a szanyi vadászok

Vélhetően technológiai mulasztás miatt tömeges mezeinyúl-elhullás történt Szanyban. A redentines rágcsálóirtás azóta is szedi áldozatait a környéken.

A szanyi Dózsa Vadásztársaság területén, melynek egy részén a helyi szövetkezet is gazdálkodik, a napokban tömeges vadelhullást tapasztaltak a vadászok. A közel három és fél ezer hektáros területen, ami országszerte híres vadnyúl állományáról, repcét és lucernát termeszt a szövetkezet. Az utóbbi időben azonban megnövekedett a kárté­kony rágcsálók száma. Irtásukra a Redentin nevű szert szórta ki a gazdálkodó cég.

Az elhullás azóta folyamatos

A vadászok szerint a vegyszerezés előtt nem értesítették őket. Török Gusztáv va­dászmester elmondta: amennyiben tudnak a vegyszer kiszórásáról, megtették volna a szükséges intézkedéseket. Ezek között szerepelhetett volna esetleg levadászás vagy a terület őrzése a vadakkal szemben. 

Török Frigyes,  a vadásztársaság titkára szerint a területi bejáráson közel ötven el­pusztult mezei nyulat és két őzet találtak. Ezt azonnal jelentették a megyei vadászati főfelügyelőnek,  aki  később   terepbejárást tartott. Az ott látottakról jegyzőkönyvet ké­szítettek.  - Nagy darabokban találtunk vegyszert az elhullott állatok mellett - mondta a titkár. A megtalált példányokból többet elküldtek bevizsgálásra, és az ered­ményekből egyértelműen kiderült a Redentin hatása. A vadászmester még megjegyez­te, sajnos az eset óta szinte mindennap ta­lálnak újabb elhullott állatokat.

A szövetkezet is vizsgálja az esetet

A szanyi Dózsa szövetkezet igazgatóságá­nak elnöke, Baán József  a Kisalföldnek ki­jelentette: elvégzik a szükséges belső vizsgá­latokat az ügyben. Akárcsak a vadásztársa­ság, úgy a szövetkezet is törekszik az együtt­működésre, hiszen ahogy hangsúlyozták -mindkét részről, egymásra vannak utalva és az eddigi jó kapcsolatot mindkét fél szeret­né fenntartani.

Turbók

 


© 2024 Forestpress. All Rights Reserved.