Már a fűtési szezon elején hiánycikk volt a tűzifa, miközben a falopások megsokszorozódtak. Az Ózd környéki erdők 80 %- a már eltűnt, és a közelmúltban Fejér-megyében is közel 18 hektárnyi fát taroltak avatatlan kezek. Szomorú tény, hogy már nem csak az viszi, akinek a kályhába kell, hanem az is, aki a falopásban könnyen megszerezhető hasznot lát. Egyes hírek szerint ugyanis vállalkozások alapoznak az illegális fakitermelésre.
Egyes hírek szerint ugyanis vállalkozások alapoznak az illegális fakitermelésre. Szeptember közepén a helyi felügyelő tapasztalta, hogy engedély nélküli tevékenységet végeznek a területen, vágták a fát. Több helyen álltak neki egy 17,6 hektáros erdőterületnek és vágták, ami továbbra is folyik, mivel nem tudnak mindig a helyszínen lenni. Három erdőfelügyelő dolgozik egész Fejér megyében. Azonban az ország más területein is hasonló problémákkal küzdenek, az év elején Ózdon, majd Zala megyében, a Duna-Tisza közén, Bács-Kiskun megyében szervezett csoportok lopják, az élő környezetünket. Az Állami Erdészeti Szolgálat becslése alapján országosan ez egy 1000 hektáros nagyságrendet ér el, és ha 2 - 300 köbméteres átlagos hektáronkénti fakészlettel számolunk, akkor ez 2 - 300 000 köbméter. A Földművelésügyi- és Vidékfejlesztési Minisztérium előkészített már egy anyagot, amelyet ha elfogad a Parlament, akkor ezek a tevékenységek már büntethetők. Amennyiben a Rendőrség megállapítja hogy ez környezet károsítás, akkor lesznek olyan bíróságok, akik kimondják, hogy ezek kimerítik a bűncselekményt, és 2-8 évig terjedő szabadságvesztéssel lehet a fa tolvajokat sújtani.
We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more about our Privacy Policy.