Miért megállíthatatlan a globális felmelegedés? (InfoRádió/MTI)

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív
 

2007. január 15.

Két neves amerikai klímaszakértő azt állítja új könyvében, hogy a globális felmelegedés a Föld története során ismétlődő jelenség, amelyet nem az üvegházhatást okozó gázok okoznak.

A Föld légköri hőmérsékletének emelkedése és csökkenése, a felmelegedési és lehűlési időszakok körülbelül 1500 évenként követik egymást, és a változásokat a Nap sugárzási tevékenységének módosulása okozza - állítja "Feltartóztathatatlan globális felmelegedés" című tanulmánykötetében a két kutató, Fred Singer és Dennis Avery.
A szakértők megállapítása szerint a Föld mostani felmelegedése egy olyan ciklus része, amely nem veszélyes, és amely ellen az ember nem tud és nem is kell tennie semmit.
Nem a széndioxid a felmelegedés kulcsa
"A Föld folyamatosan felmelegszik és lehűl. Ez a ciklus cáfolhatatlan, régi, gyakran hirtelen bekövetkező és globális jelenség. Feltartóztathatatlan" - írja Fred Singer, a Virginiai Egyetem professzora, az amerikai országos műholdas időjárás-előrejelző szolgálat egykori első igazgatója, óceán- és légkörszakértő, valamint Dennis Avery, a Hudson Intézet környezetvédelmi szakértője.
A kutatók hatalmas mennyiségű adatot feldolgozva arra a következtetésre jutottak, hogy egy utóbbi egymillió évben a Föld hol melegebbé, hol hűvösebbé vált. Ezek az 1500 éves szakaszok nem köthetők a legveszélyesebb üvegházhatást okozó gáz, a széndioxid koncentrációjának változásához.

 


© 2024 Forestpress. All Rights Reserved.